Tenis. Wimbledon 2019: "Ale jest bezczelny!". Szaleństwo na Twitterze po wygranej Hurkacza

Hubert Hurkacz po niespodziewanym zwycięstwie nad Leonardo Mayerem zameldował się w III rundzie Wimbledonu 2019. W trzecim secie Polak obronił aż sześć setboli, wprawiając w zachwyt komentatorów.

Piotr Bobakowski
Hubert Hurkacz PAP/EPA / FACUNDO ARRIZABALAGA / Na zdjęciu: Hubert Hurkacz
Hubert Hurkacz w meczu z Leonardo Mayerem w II rundzie wielkoszlemowego Wimbledonu 2019 pokazał nie tylko spore umiejętności, ale też ogromną ambicję i serce do walki. Polski tenisista w trzeciej partii wybronił sześć piłek setowych i... wygrał seta (w tie-breaku do 7).

Hurkacz ostatecznie zwyciężył Argentyńczyka 6:7(4), 6:1, 7:6(7), 6:3 i w III rundzie Wimbledonu zmierzy się z broniącym tytułu Novakiem Djokoviciem, jeśli Serb wygra z Amerykaninem Denisem Kudlą.

Po sukcesie polskiego tenisisty Twitter "rozgrzał się" do czerwoności. Eksperci byli pod wielkim wrażeniem postawy 22-latka z Wrocławia.

ZOBACZ: Tenis. Wimbledon 2019: Hubert Hurkacz w II rundzie. "Cieszę się z ważnego zwycięstwa, ale patrzę do przodu" >>

Adam Romer, redaktor naczelny magazynu "Tenisklub", nie był zdziwiony faktem, że kort nr 17, na którym toczyła się polsko-argentyńska batalia, był oblężony jak za najlepszych lat.

"Ale ma chłopak psyche z betonu i stali! Brawo Hubi" - pogratulował Hurkaczowi dziennikarz Tomasz Smokowski.

O "dużej rzeczy" wspomniał Marek Furjan z Eurosportu.

Komentator Radio Gol, Alek Kiełbasa, napisał o... bezczelności Hurkacza w pojedynku z Mayerem.

Dziennikarz WP SportoweFakty, Rafał Smoliński, podkreślił, że plan minimum reprezentanta Polski na Wimbledon 2019 został wykonany.

Maciej Frukacz zgodził się, że kluczem do zwycięstwa była niesamowita końcówka partii nr 3.

ZOBACZ: Tenis. Wimbledon: Hubert Hurkacz lepszy od Dusana Lajovicia. Pierwsze zwycięstwo Polaka na londyńskiej trawie >>