Tenis. Wimbledon 2019: Novak Djoković rywalem Huberta Hurkacza. Polak i Serb zagrają o IV rundę

Novak Djoković rozgromił Denisa Kudlę 6:3, 6:2, 6:2 i awansował do III rundy wielkoszlemowego Wimbledonu 2019. Tym samym broniący tytułu Serb spotka się w piątek z najlepszym aktualnie polskim tenisistą, Hubertem Hurkaczem.

Rafał Smoliński
Novak Djoković Getty Images / Julian Finney / Na zdjęciu: Novak Djoković
Środowym rywalem Novaka Djokovicia był notowany na 111. pozycji Denis Kudla, zatem obu panów dzieli w rankingu ATP równo 110 miejsc. Lider światowej klasyfikacji potraktował ten pojedynek jako przetarcie przed dalszymi meczami. Spotkanie trwało sześć kwadransów, a przewaga "Nole" nigdy nie podlegała dyskusji. Gdyby przyspieszył i bardziej się starał, to wynik na pewno byłby bardziej okazały.

Djoković błyskawicznie postarał się o dwa przełamania i wyszedł na 5:0 w pierwszym secie. Gdy zanosiło się na partię wygraną do zera, Serb popełnił kilka prostych błędów i Amerykanin odrobił część strat. 15-krotny mistrz wielkoszlemowy zamknął seta w dziewiątym gemie. Podobnie było w drugiej odsłonie, w której po dwóch przełamaniach było 4:1, ale pochodzący z Belgradu zawodnik dał się raz przełamać. Z kolei w trzeciej partii numer jeden światowej klasyfikacji zdobył breaka już w gemie otwarcia i potem tylko kontrolował przebieg meczu. Skończyło się na 6:3, 6:2, 6:2 dla faworyta.

W takich okolicznościach stało się jasne, że w III rundzie Wimbledonu 2019 zmierzą się Novak Djoković i Hubert Hurkacz. Ich mecz odbędzie się w piątek. Będzie to ich drugie spotkanie w głównym cyklu. Pierwsze miało miejsce pod koniec maja na kortach Rolanda Garrosa. Wówczas najlepszy obecnie polski tenisista przegrał z Serbem w I rundzie 4:6, 2:6, 2:6.

Halep skruszyła opór Buzarnescu i zagra z Azarenką

Ze zwycięstwa w II rundzie cieszył się również finalista Wimbledonu 2018, Kevin Anderson. Reprezentant RPA stracił tylko seta, zanim pokonał Serba Janko Tipsarevicia 6:4, 6:7(5), 6:1, 6:4. Teraz jego przeciwnikiem będzie Argentyńczyk Guido Pella, który odwrócił losy pojedynku z  Włochem Andreasem Seppim i wygrał 6:4, 4:6, 4:6, 7:5, 6:1. W III rundzie spotkają się również zdolny Kanadyjczyk Felix Auger-Aliassime i dobrze zapowiadający się Francuz Ugo Humbert. Ten pierwszy był lepszy od Francuza Corentina Mouteta, a drugi wyeliminował doświadczonego Hiszpana Marcela Granollersa.

The Championships, Wimbledon (Wielka Brytania)
Wielki Szlem, kort trawiasty, pula nagród 38 mln funtów
środa, 3 lipca

II runda gry pojedynczej:

Novak Djoković (Serbia, 1) - Denis Kudla (USA) 6:3, 6:2, 6:2
Kevin Anderson (RPA, 4) - Janko Tipsarević (Serbia) 6:4, 6:7(5), 6:1, 6:4
Felix Auger-Aliassime (Kanada, 19) - Corentin Moutet (Francja, Q) 6:3, 4:6, 6:4, 6:2
Guido Pella (Argentyna, 26) - Andreas Seppi (Włochy) 6:4, 4:6, 4:6, 7:5, 6:1
Ugo Humbert (Francja) - Marcel Granollers (Hiszpania, Q) 6:4, 7:6(3), 7:5