WTA Challenger Bastad: Katarzyna Kawa rozgromiła 100. rakietę świata. Powalczy o finał

Katarzyna Kawa bez problemu awansowała w czwartek do półfinału turnieju WTA Challenger Tour na kortach ziemnych w Bastad. Polska tenisistka rozgromiła notowaną na 100. pozycji w światowym rankingu Francuzkę Fionę Ferro.

Rafał Smoliński
Katarzyna Kawa Getty Images / NurPhoto / Na zdjęciu: Katarzyna Kawa
Pierwsze dwa mecze turnieju Swedish Open 2019 Katarzyna Kawa (WTA 231) wygrała, choć przegrała premierową odsłonę. W czwartek jej spotkanie z Fioną Ferro (WTA 100) miało inny przebieg, bowiem oznaczona piątym numerem Francuzka nie stawiła większego oporu i uległa wyraźnie w zaledwie 63 minuty 0:6, 2:6.

W partii otwarcia Ferro miała poniżej 50 proc. skuteczności trafienia pierwszego podania i dała się przełamać trzykrotnie. W drugim secie zdołała wygrać dwa gemy z rzędu ze stanu 0:1, ale potem znów górą była kryniczanka. Reprezentantce Trójkolorowych nic nie wychodziło, za to Polka była cierpliwa i bardzo precyzyjna.

Dla Kawy zwycięstwo nad Ferro to bez wątpienia jeden z największych sukcesów w zawodowej karierze. Dzięki wygranej nad Francuzką Polka awansowała do półfinału turnieju w Bastad i wróci w poniedziałek do Top 200 rankingu WTA. Zanim to jednak nastąpi, powalczy w piątek o finał szwedzkiej imprezy z Danką Kovinić (WTA 162). Panie spotkały się sześć lat temu na mączce w Mariborze, gdzie w trzech setach zwyciężyła Czarnogórka.