WTA Bukareszt: Sevastova zdetronizowana przez Tig. Kontuzje Kudermetowej i Bolsovej

Anastasija Sevastova przegrała z Patricią Marią Tig w II rundzie turnieju WTA International w Bukareszcie. Swoich meczów nie dokończyły Weronika Kudermetowa i Aliona Bolsova.

Anastasija Sevastova Getty Images / Matthew Stockman / Na zdjęciu: Anastasija Sevastova
Anastasija Sevastova (WTA 11) nie obroni tytułu w Bukareszcie. W II rundzie Łotyszka przegrała 2:6, 5:7 z Patricią Marią Tig. W ciągu godziny i 47 minut Rumunka obroniła dwa z trzech break pointów, a sama wykorzystała cztery z ośmiu szans na przełamanie. Zdobyła o 15 punktów więcej od Sevastovej (72-57). Kolejną jej rywalką będzie Kristyna Pliskova.

Dla Tig to pierwszy występ w głównym cyklu od września 2017 roku (Kanton). Rumunka przerwała karierę z powodu problemów zdrowotnych, przede wszystkim z plecami. W ubiegłym sezonie nie wystąpiła w żadnym turnieju. Był to jednak dla niej szczęśliwy rok z innego powodu, urodziła córkę. W ostatnich miesiącach w Meksyku Rumunka zdobyła dwa tytuły ITF i zanotowała dwa finały. W ćwierćfinale turnieju WTA zagra po raz pierwszy od września 2016 roku (Seul).

Jelena Rybakina (WTA 106) w 50 minut rozbiła 6:1, 6:0 Jaqueline Cristian (WTA 210). Kazaszka wykorzystała pięć z siedmiu break pointów i zdobyła 52 z 75 rozegranych punktów (52-23). W ćwierćfinale zmierzy się z Viktorią Kuzmovą.

Weronika Kudermetowa (WTA 56) wygrała 6:2 pierwszą partię meczu z Martina di Giuseppe (WTA 211). W drugim secie Rosjanka skręciła kostkę i skreczowała przy 4:5. Spotkanie Aliony Bolsovej WTA 88) z Barborą Krejcikovą (WTA 132) również zakończyło się kreczem. Hiszpanka zeszła z kortu przy stanie 0:6, 2:3 z powodu kontuzji kostki. Urazu nabawiła się w ostatnim punkcie piątego gema drugiego seta. Di Giuseppe i Krejcikova zmierzą się o półfinał.

BRD Bucharest Open, Bukareszt (Rumunia)
WTA International, kort ziemny, pula nagród 250 tys. dolarów
czwartek, 18 lipca

II runda gry pojedynczej:

Patricia Maria Tig (Rumunia, Q) - Anastasija Sevastova (Łotwa, 1) 6:2, 7:5
Martina di Giuseppe (Włochy, Q) - Weronika Kudermetowa (Rosja, 3) 2:6, 5:4 i krecz
Barbora Krejcikova (Czechy) - Aliona Bolsova (Hiszpania, 7) 6:0, 3:2 i krecz
Jelena Rybakina (Kazachstan) - Jaqueline Cristian (Rumunia, WC) 6:1, 6:0

Czy Patricia Maria Tig awansuje do półfinału turnieju WTA w Bukareszcie?