ATP Atlanta: dwa zwycięstwa jednego dnia i awans. Kamil Majchrzak w głównej drabince

Kamil Majchrzak awansował do głównej drabinki rozpoczynającego się w poniedziałek turnieju ATP 250 w Atlancie, który będzie rozgrywany na kortach twardych. W finałowej rundzie kwalifikacji Polak w dwóch setach pokonał Tommy'ego Paula.

Marcin Motyka
Kamil Majchrzak Getty Images / Cameron Spencer / Na zdjęciu: Kamil Majchrzak
Niedziela była dla Kamila Majchrzaka (ATP 102) bardzo pracowita. Polak najpierw wygrał 6:4, 6:2 przełożony z soboty mecz I rundy kwalifikacji turnieju ATP w Atlancie z Trentem Bryde'em. Po kilku godzinach przerwy ponownie pojawił się na korcie, by w spotkaniu o wejście do głównej drabinki zmierzyć się z innym Amerykaninem, Tommym Paulem (ATP 128), który tego samego dnia okazał się lepszy od Michaela Mmoha.

Drugi niedzielny mecz był dla Polaka trudniejszy, ale też zakończył się jego zwycięstwem. Pierwszego seta, w którym nie było żadnego przełamania, Majchrzak wygrał po tie breaku. W drugiej partii odebrał serwis Paulowi w piątym gemie, ale natychmiast stracił przewagę. Jednak przy stanie 3:3 znów uzyskał breaka, którego już nie roztrwonił.

Mecz trwał godzinę i 32 minuty. W tym czasie Majchrzak zaserwował trzy asy, jeden raz został przełamany, wykorzystał dwa z dziewięciu break pointów i łącznie zdobył 79 punktów, o dwa więcej od przeciwnika.

W I rundzie imprezy BB&T Atlanta Open Majchrzak zmierzy się z Matthew Ebdenem. 31-letni Australijczyk to aktualnie 100. tenisista świata. Najwyżej w rankingu, 39., był w październiku zeszłego roku. Nie ma na koncie żadnego singlowego tytułu w głównym cyklu. Najbliżej był przed dwoma laty w Newport, gdzie dotarł do finału. W turniejach wielkoszlemowych jego najlepszym rezultatem jest III runda Wimbledonu 2018.

Turniej w stolicy stanu Georgia rozpocznie się w poniedziałek. Mecz Majchrzaka z Ebdenem zostanie rozegrany we wtorek lub w środę.

Oprócz Polaka, kwalifikacje do głównej drabinki przeszli również Kevin King, Soon Woo Kwon i Jason Jung.