WTA Jurmała: kolejny krecz Margarity Gasparian. Awans Dalili Jakupović

Margarita Gasparian skreczowała w drugim meczu z rzędu. Rosjanka nie dokończyła spotkania z Iriną Barą w I rundzie turnieju WTA International w Jurmale.

Margarita Gasparian Getty Images / Elsa / Na zdjęciu: Margarita Gasparian
W Jurmale Margarita Gasparian (WTA 57) rozegrała pierwszy mecz od Wimbledonu. W Londynie w II rundzie toczyła zacięty bój z Eliną Switoliną, ale skurcze spowodowały, że skreczowała przy stanie 7:5, 5:6. W poniedziałek nie dokończyła meczu z Iriną Barą (WTA 213). Rumunka prowadziła 6:4, 4:6, 4:0, gdy Rosjanka podziękowała rywalce za grę i zeszła z kortu z powodu problemów z nogą.  Następną przeciwniczką Bary będzie jej rodaczka Sorana Cirstea lub Rosjanka Walentina Iwachnienko.

Kontuzje nie oszczędzają Gasparian. Wróciła po trzech operacjach kolana i w ubiegłym sezonie w Taszkencie zdobyła drugi tytuł w głównym cyklu (pierwszy w Baku w 2015 roku). Najwyżej w rankingu Rosjanka była klasyfikowana na 41. miejscu (luty 2016).

Diana Marcinkevica (WTA 223) pokonała 6:4, 6:3 Kamillę Rachimową (WTA 310). W ciągu 73 minut Łotyszka zdobyła 25 z 32 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Wykorzystała pięć z ośmiu break pointów. Kolejną rywalką reprezentantki gospodarzy będzie Rosjanka Anastazja Potapowa lub Austriaczka Barbara Haas.

Dalila Jakupović (WTA 147) wygrała 6:3, 7:6(5) z Aną Bogdan (WTA 126). W drugim secie Słowenka wróciła ze stanu 3:5. W ciągu 97 minut zamieniła na przełamanie pięć z 10 break pointów. w II rundzie zmierzy się z Łotyszką Anastasiją Sevastovą lub Rosjanką Warwarą Flink.

Spotkanie Kateriny Siniakovej z Anheliną Kalininą zostało przerwane z powodu deszczu przy stanie 6:4, 4:3 dla Czeszki. Na poniedziałek zaplanowany był jeszcze mecz Tatjany Marii z Janą Fett. Niemka i Chorwatka w ogóle nie wyszły na kort.

Baltic Open, Jurmała (Łotwa)
WTA International, kort ziemny, pula nagród 250 tys. dolarów
poniedziałek, 22 lipca

I runda gry pojedynczej:

Irina Bara (Rumunia) - Margarita Gasparian (Rosja, 5) 6:4, 4:6, 4:0 i krecz
Dalila Jakupović (Słowenia) - Ana Bogdan (Rumunia) 6:3, 7:6(5)
Diana Marcinkevica (Łotwa, WC) - Kamilla Arachimowa (Rosja, WC) 6:4, 6:3
Katerina Siniakova (Czechy, 3) - Anhelina Kalinina (Ukraina) 6:4, 4:3 *do dokończenia

Czy Irina Bara awansuje do ćwierćfinału turnieju WTA w Jurmale?