ATP Gstaad: Jiri Vesely pokonał Ernestsa Gulbisa. Cedrik-Marcel Stebe po 23 miesiącach wygrał mecz w głównym cyklu

Jiri Vesely w dwóch setach pokonał Ernestsa Gulbisa w I rundzie rozgrywanego na kortach ziemnych turnieju ATP 250 w Gstaad. Cedrik-Marcel Stebe wygrał z Corentinem Moutetem, odnosząc pierwsze zwycięstwo w głównym cyklu od sierpnia 2017 roku.

Marcin Motyka
Jiri Vesely Getty Images / Clive Mason / Na zdjęciu: Jiri Vesely
Ostatnie tygodnie to nie jest dobry czas w karierze Ernestsa Gulbisa. Na wygrany mecz w głównym cyklu Łotysz czeka od 19 maja, gdy w Genewie ograł Yoshihito Nishiokę. W poniedziałek serię porażek w zawodach ATP Tour przedłużył do siedmiu. W I rundzie turnieju ATP w Gstaad przegrał 5:7, 5:7 z Jirim Veselym.

Czech w ciągu 92 minut gry zaserwował pięć asów, dwukrotnie został przełamany i wykorzystał cztery z dziesięciu break pointów. W II rundzie 26-latek z Przybramu zmierzy się z Cedrikiem-Marcelem Stebe. Niemiec pokonał 6:4, 6:4 rozstawionego z numerem ósmym Corentina Mouteta i odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w imprezie głównego cyklu od sierpnia 2017 roku, gdy w US Open ograł Nicolasa Kickera.

Pablo Andujar, mistrz J.Safra Sarassin Swiss Open Gstaad sprzed pięciu lat, tegoroczne zmagania w tej imprezie rozpoczął od wygranej nad Dennisem Novakiem. Oznaczony numerem siódmym Hiszpan wygrał z austriackim kwalifikantem 6:1, 3:6, 6:3, wykorzystując cztery z 11 szans na przełamanie.

Dalej gra także inny rozstawiony Hiszpan, Roberto Carballes. 26-latek z Teneryfy, turniejowa "szóstka", pokonał 6:7(1), 6:3, 6:2 Paolo Lorenziego i w II rundzie zmierzy się ze Stefano Travaglią. Włoch w poniedziałek okazał się lepszy do Daniela Elahiego Galana.

Z kolei inny reprezentant Italii, Thomas Fabbiano, potrzebował godziny i 53 minut, aby wygrać 6:4, 7:5 z posiadaczem dzikiej karty Sandro Ehratem. W 1/8 finału 30-latek z Grottaglie zagra z rodakiem, Lorenzo Sonego, rozstawionym z "czwórką".

J.Safra Sarassin Swiss Open Gstaad, Gstaad (Szwajcaria)