WTA Palermo: Tamara Zidansek w II rundzie. Porażka Pauline Parmentier, awans Aleksandry Krunić

Tamara Zidansek pokonała Larę Arruabarrenę w I rundzie turnieju WTA International w Palermo. Odpadła Pauline Parmentier, która przegrała z Paulą Badosą.

Pauline Parmentier Getty Images / Adam Pretty / Na zdjęciu: Pauline Parmentier
W tym tygodniu turniej w Palermo rozgrywany jest po raz pierwszy od 2013 roku, gdy triumfowała Roberta Vinci. W poniedziałek do II rundy awansowała Tamara Zidansek (WTA 56), która pokonała 6:2, 6:3 Larę Arruabarrenę (WTA 152). W ciągu 79 minut Słowenka zdobyła 26 z 37 punktów przy swoim pierwszym podaniu i obroniła 10 z 13 break pointów. Tenisistki te spotkały się po raz drugi w tym roku. W Bogocie lepsza była Hiszpanka.

Odpadła Pauline Parmentier (WTA 80), która przegrała 4:6, 6:7(4) z Paulą Badosą (WTA 119). W trwającym godzinę i 51 minut meczu Francuzka została przełamana pięć razy i zdobyła tylko 16 z 41 punktów przy swoim drugim podaniu. W II rundzie Hiszpanka zmierzy się z Włoszką, Sarą Errani lub Martiną di Giuseppe.

Aleksandra Krunić (WTA 103) pokonała 6:2, 6:3 Jessicę Pieri (WTA 354). W ciągu 85 minut Serbka zniwelowała dwa z trzech break pointów, a sama zaliczyła pięć przełamań. Ludmiła Samsonowa (WTA 144) wygrała 6:3, 6:4 z Jaimee Fourlis (WTA 249). Spotkanie to rozpoczęło się kilka minut po godz. 23:00. W drugim secie Australijka z 1:5 zbliżyła się na 4:5 po obronie dwóch piłek meczowych, ale w 10. gemie Rosjanka przypieczętowała awans do II rundy. Kolejną rywalką Samsonowej będzie Zidansek.

Arantxa Rus (WTA 130) wygrała 6:1, 6:3 z Amandine Hesse (WTA 259). W ciągu 89 minut Holenderka obroniła dwa z trzech break pointów i uzyskała pięć przełamań. Tenisistka z Monster podwyższyła na 3-0 bilans meczów z Francuzką. Spotkanie Giulii Gatto-Monticone (WTA 163) z Antonią Lottner (WTA 187) zakończyło się kreczem Niemki przy 1:1 w drugim secie.

Gabriela Ce (WTA 292) zwyciężyła 6:4, 1:6, 7:6(4) Georginę Garcię-Perez (WTA 225) po dwóch godzinach i 29 minutach. W drugim secie Brazylijka zdobyła tylko 10 punktów, ale w zaciętym trzecim przechyliła szalę awansu na swoją stronę.

Palermo Ladies Open, Palermo (Włochy)
WTA International, kort ziemny, pula nagród 250 tys. dolarów
poniedziałek, 22 lipca

I runda gry pojedynczej
:

Tamara Zidansek (Słowenia, 4) - Lara Arruabarrena (Hiszpania) 6:2, 6:3
Paula Badosa (Hiszpania) - Pauline Parmentier (Francja, 5) 6:4, 7:6(4)
Aleksandra Krunić (Serbia) - Jessica Pieri (Włochy, Q) 6:2, 6:3
Arantxa Rus (Holandia) - Amandine Hesse (Francja, Q) 6:1, 6:3
Gabriela Ce (Brazylia, Q) - Georgina Garcia-Perez (Hiszpania, LL) 6:4, 1:6, 7:6(4)
Ludmiła Samsonowa (Rosja, LL) - Jaimee Fourlis (Australia, Q) 6:3, 6:4
Giulia Gatto-Monticone (Włochy, WC) - Antonia Lottner (Niemcy) 6:2, 1:1 i krecz

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Czy Tamara Zidansek awansuje do ćwierćfinału turnieju WTA w Palermo?