ATP Atlanta: Cameron Norrie i Alexei Popyrin w II rundzie. We wtorek mecz Kamila Majchrzaka

Cameron Norrie w trzech setach pokonał rozstawionego Jordana Thompsona w I rundzie rozgrywanego na kortach twardych turnieju ATP 250 w Atlancie. We wtorek Kamil Majchrzak zmierzy się o awans do 1/8 finału z Matthew Ebdenem.

Marcin Motyka
Alexei Popyrin Getty Images / Brett Hemmings / Na zdjęciu: Alexei Popyrin
Od 2010 roku turniej ATP w Atlancie rozpoczyna US Open Series - serię imprez głównego cyklu rozgrywanych na kortach twardych w USA i w Kanadzie, zwieńczoną odbywającym się na przełomie sierpnia i września wielkoszlemowym US Open.

W meczu otwarcia BB&T Atlanta Open 2019 z wygranej cieszył się Alexei Popyrin. Australijczyk zaserwował dziewięć asów, przy własnym podaniu zdobył 67 proc. rozegranych punktów, wykorzystał dwie z siedmiu piłek na przełamanie i w 88 minut pokonał 6:3, 6:4 Denisa Kudlę. 19-latek z Sydney w II rundzie zmierzy się z Pierre'em-Huguesem Herbertem, turniejową "czwórką".

Śladem młodszego rodaka nie podążył rozstawiony z numerem siódmym Jordan Thompson. 25-latek z Sydney po niemal dwuipółgodzinnej batalii przegrał 6:7(3), 6:4, 3:6 z Cameronem Norrie'em, choć prowadził z przewagą seta i przełamania w drugiej partii.

Inauguracyjnym przeciwnikiem oznaczonego numerem trzecim Alexa de Minaura został Bradley Klahn. Amerykanin w poniedziałek ani razu nie musiał bronić się przed przełamaniem i wygrał 7:6(3), 7:5 z Mariusem Copilem, przerywając serię trzech kolejnych porażek w cyklu ATP Tour.

We wtorek mecz I rundy BB&T Atlanta Open rozegra Kamil Majchrzak, który w weekend udanie przeszedł przez kwalifikacje. Piotrkowianin na głównym korcie zmierzy się z Australijczykiem Matthew Ebdenem. Pojedynek rozpocznie się o godz. 17:00 czasu polskiego.

BB&T Atlanta Open, Atlanta (USA)
ATP World Tour 250, kort twardy, pula nagród 694,9 tys. dolarów
poniedziałek, 22 lipca

I runda gry pojedynczej:

Cameron Norrie (Wielka Brytania) - Jordan Thompson (Australia, 7) 7:6(3), 4:6, 6:3
Alexei Popyrin (Australia) - Denis Kudla (USA) 6:3, 6:4
Bradley Klahn (USA) - Marius Copil (Rumunia) 7:6(3), 7:5

wolne losy: John Isner (USA, 1); Taylor Fritz (USA, 2); Alex de Minaur (Australia, 3); Pierre-Hugues Herbert (Francja, 4)

Kto awansuje do ćwierćfinału turnieju ATP w Atlancie?