ATP Hamburg: Dominic Thiem bez strat w ćwierćfinale. Kolejny krok Nikołoza Basilaszwilego

Najwyżej rozstawiony Dominic Thiem w dwóch setach pokonał Martona Fucsovicsa w II rundzie rozgrywanego na kortach ziemnych turnieju ATP 500 w Hamburgu. Do ćwierćfinału awansowali też broniący tytułu Nikołoz Basilaszwili i utalentowany Andriej Rublow.

Marcin Motyka
Dominic Thiem PAP/EPA / CAROLINE BLUMBERG / Na zdjęciu: Dominic Thiem
Dominic Thiem bez straty seta awansował do ćwierćfinału turnieju ATP w Hamburgu. Po tym, jak we wtorek wyeliminował Pablo Cuevasa, w II rundzie okazał się lepszy od Martona Fucsovicsa. Środowy mecz był dla Austriaka trudny tylko w początkowej fazie pierwszego seta. Od stanu 5:5 najwyżej rozstawiony Thiem zdobył osiem z dziesięciu rozegranych gemów i ostatecznie zwyciężył 7:5, 6:2.

- Byłem zadowolony, że w pierwszym secie nie doszło do tie breaka. Przełamanie, które wtedy uzyskałem, było kluczowym momentem meczu, bo w tym momencie zyskałem wiele pewności siebie i trafiałem niemal wszystkie uderzenia - mówił, cytowany przez portal atptour.com, Thiem, który w ciągu 96 minut gry zaserwował cztery asy, wywalczył trzy przełamania i posłał 20 zagrań kończących.

W 1/4 finału Austriak zmierzy się z Andriejem Rublowem. - Gdy on jest w swojej strefie komfortu na korcie, zagrywa niesamowite piłki i posyła uderzenia kończące. Będę musiał mu to uniemożliwić i nie dawać za wiele czasu - powiedział Thiem o najbliższym rywalu. Rublow do ćwierćfinału dostał się dzięki zwycięstwu 3:6, 7:5, 6:3 nad Casperem Ruudem.

Nikołoz Basilaszwili wykonał kolejny krok w kierunku obronienia tytułu sprzed roku. W środę oznaczony numerem czwartym Gruzin pokonał 6:4, 3:6, 6:3 Juana Ignacio Londero, zapisując na swoim koncie osiem asów, dwa przełamania i 38 uderzeń wygrywających.

Ćwierćfinałowym przeciwnikiem Basilaszwilego będzie Jeremy Chardy. Francuz ograł swojego rodaka i deblowego partnera w Hamburgu Richarda Gasqueta, wygrywając 7:6(5), 7:5 w godzinę i 55 minut.

European Open, Hamburg (Niemcy)
ATP World Tour 500, kort ziemny, pula nagród 1,718 mln euro
środa, 24 lipca

II runda gry pojedynczej:

Dominic Thiem (Austria, 1) - Marton Fucsovics (Węgry) 7:5, 6:1
Nikołoz Basilaszwili (Gruzja, 4) - Juan Ignacio Londero (Argentyna) 6:4, 3:6, 6:3
Andriej Rublow (Rosja) - Casper Ruud (Norwegia) 3:6, 7:5, 6:3
Jeremy Chardy (Francja) - Richard Gasquet (Francja) 7:6(5), 7:5

Kto awansuje do ćwierćfinału turnieju ATP w Hamburgu?