ATP Gstaad: Albert Ramos pogromcą rodaków. Cedrik-Marcel Stebe najniżej notowanym finalistą od 10 lat

Albert Ramos w dwóch setach pokonał Pablo Andujara w półfinale rozgrywanego na kortach ziemnych turnieju ATP 250 w Gstaad. O tytuł Hiszpan zmierzy się z Cedrikiem-Marcelem Stebe, który po raz pierwszy awansował do finału imprezy głównego cyklu.

Marcin Motyka
Albert Ramos Getty Images / Cameron Spencer / Na zdjęciu: Albert Ramos
Albert Ramos w turnieju ATP w Gstaad jest bezwzględny dla rodaków. Hiszpan wyeliminował Fernando Verdasco, Roberto Carballesa, a w sobotnim półfinale okazał się lepszy od trzeciego krajana, Pablo Andujara. 31-latek z Barcelony zwyciężył 7:6(3), 6:4, w ciągu godziny i 53 minut rywalizacji serwując sześć asów i wykorzystując trzy z czterech piłek na przełamanie.

- Takie mecze nigdy nie są łatwe, ale podczas gry czułem się dobrze - mówił, cytowany przez portal atptour.com, Ramos, który w J.Safra Sarassin Swiss Open Gstaad 2019 nie stracił jeszcze seta. - Jestem naprawdę szczęśliwy, bo mam szansę, by zagrać w finale turnieju, który uwielbiam. Czuję się świetnie i jestem gotowy, by dać z siebie 200 proc. - dodał.

Ramos awansował do siódmego w karierze finału w głównym cyklu, ale pierwszego od lutego 2018 roku, gdy zagrał o tytuł w Quito. Jak dotychczas zdobył tylko jedno mistrzostwo - w lipcu 2016 w Bastad.

Finałowym przeciwnikiem Hiszpana będzie Cedrik-Marcel Stebe, który w sobotę wygrał dwa mecze. Najpierw, w przełożonym z piątku ćwierćfinale, pokonał 6:4, 2:6, 6:4 Thomasa Fabbiano. Po krótkim odpoczynku ponownie pojawił się na korcie, tym razem, aby w 1/2 finału zmierzyć się z Joao Sousą, i ograł Portugalczyka 3:6, 6:1, 6:2.

Dla 28-letniego Stebego to pierwszy finał rangi ATP Tour. Aktualnie 455. w rankingu Niemiec został najniżej klasyfikowanym tenisistą, który doszedł do meczu o tytuł w zawodach głównego cyklu, od czerwca 2009 roku, gdy w decydującym pojedynku turnieju w Den Bosch wystąpił wówczas notowany na 866. pozycji Raemon Sluiter.

Niedzielny mecz (początek o godz. 11:30) będzie pierwszą oficjalną konfrontacją Stebego z Ramosem. W 2009 roku zmierzyli się w I rundzie turnieju ITF Futures w Hiszpanii i wówczas tenisista z Barcelony zwyciężył 6:3, 6:4.

J.Safra Sarassin Swiss Open Gstaad, Gstaad (Szwajcaria)