Stefano Travaglia i Filip Horansky w finale Sopot Open. Mateusz Kowalczyk może obronić tytuł w deblu

Włoch Stefano Travaglia i Słowak Filip Horansky powalczą o tytuł w turnieju BNP Paribas Sopot Open 2019. Szansę na triumf w deblu ma polska para Karol Drzewiecki i Mateusz Kowalczyk.

Rafał Smoliński
Karol Drzewiecki WP SportoweFakty / Asia Błasiak / Na zdjęciu: Karol Drzewiecki
Najwyżej rozstawiony Stefano Travaglia nie miał w sobotę żadnych problemów z Francuzem Tristanem Lamasine'em. W pierwszym secie Włoch szybko zdobył dwa przełamania, a w drugiej odsłonie przełamał w końcówce i dzięki temu wygrał ostatecznie 6:1, 7:5.

W drugim półfinale Asłan Karacew nie wykorzystał szansy na pokonanie Filipa Horanskiego. Rosjanin prowadził już 7:5 i 3:1, ale waleczny Słowak odrobił straty, a w tie breaku trzeciego seta obronił dwie piłki meczowe. Po trzech godzinach i 21 minutach to reprezentant naszych południowych sąsiadów zwyciężył 5:7, 7:5, 7:6(7).

Szansę na tytuł mają Karol Drzewiecki i Mateusz Kowalczyk. Ten drugi triumfował tutaj rok temu wspólnie z Szymonem Walkowem. Polska para wygrała w sobotnim meczu z Włochem Marco Bortolottim i Rosjaninem Asłanem Karacewem 4:6, 6:1, 10-7. Ich przeciwnikami w niedzielnym spotkaniu będą faworyzowani Niemiec Andre Begemann i Rumun Florin Mergea.

Finały BNP Paribas Sopot Open 2019 zaplanowano na godz. 12:15. Najpierw odbędzie się decydujący mecz debla, a po nim pojedynek singla.

BNP Paribas Sopot Open, Sopot (Polska)
ATP Challenger Tour, kort ziemny, pula nagród 92 tys. euro
sobota, 3 sierpnia

finał gry pojedynczej:

Stefano Travaglia (Włochy, 1) - Filip Horansky (Słowacja, 10)

półfinał gry pojedynczej:

Stefano Travaglia (Włochy, 1) - Tristan Lamasine (Francja, 14) 6:1, 7:5
Filip Horansky (Słowacja, 10) - Asłan Karacew (Rosja) 5:7, 7:5, 7:6(7)

finał gry podwójnej:

Andre Begemann (Niemcy) / Florin Mergea (Rumunia) - Karol Drzewiecki (Polska, WC) / Mateusz Kowalczyk (Polska, WC)

półfinał gry podwójnej:

Andre Begemann (Niemcy) / Florin Mergea (Rumunia) - Marco Bortolotti (Włochy) / Christopher O'Connell (Australia) 6:3, 6:4

Karol Drzewiecki (Polska, WC) / Mateusz Kowalczyk (Polska, WC) - Iwan Gachow (Rosja) / Asłan Karacew (Rosja) 4:6, 6:1, 10-7