WTA Toronto: Iga Świątek w głównej drabince. Pokonała Heather Watson w finale eliminacji

Iga Świątek awansowała do głównej drabinki turnieju WTA Premier 5 na kortach twardych w Toronto. Polska tenisistka pokonała w dwóch setach Heather Watson w decydującym meczu kwalifikacji.

Rafał Smoliński
Iga Świątek Getty Images / Clive Brunskill / Na zdjęciu: Iga Świątek
W sobotę notowana na 66. pozycji Iga Świątek miała problemy z pokonaniem Amerykanki Shelby Rogers w dwóch partiach. W niedzielę potrzebowała tylko 67 minut, aby wygrać z Brytyjką Heather Watson. Było to pierwsze spotkanie obu pań na zawodowych kortach.

18-letnia warszawianka miała drobne problemy tylko w pierwszym secie, gdy musiała gonić wynik. Tradycyjnie już wolno weszła w mecz i straciła serwis w gemie otwarcia. Potem Polka wyrównała na po 2, a następnie zamknęła seta przełamaniem w 10. gemie.

W drugiej odsłonie Świątek szybko pozbawiła złudzeń rywalkę. Po dwóch przełamaniach prowadziła 4:0 i pilnowała wyniku. Watson zdołała co prawda odrobić stratę breaka, ale o powrocie do gry nie mogło być mowy. Polka zdobyła jeszcze jednego breaka i wygrała ostatecznie 6:4, 6:2.

Nasza tenisistka miała w niedzielę trzy asy i trzy podwójne błędy. Polka wykorzystała pięć z siedmiu break pointów oraz zdobyła 59 ze 101 punków. Watson zanotowała trzy asy i cztery podwójne błędy. Z trzech break pointów zamieniła na przełamania dwa.

Świątek przeszła przez eliminacje i zadebiutuje w głównej drabince turnieju Rogers Cup. Pierwszą przeciwniczką będzie we wtorek Australijka Ajla Tomljanović.