WTA Cincinnati: Venus Williams pożegnała Kiki Bertens. Holenderka nie obroni tytułu

Kiki Bertens na II rundzie zakończyła udział w turnieju WTA Premier 5 w Cincinnati. Mistrzyni z ubiegłego roku przegrała z Venus Williams po trzysetowym boju.

Venus Williams Getty Images / Cameron Spencer / Na zdjęciu: Venus Williams
Kiki Bertens (WTA 5) miała wolny los i do rywalizacji w Cincinnati przystąpiła od II rundy. We wtorek obrończyni tytułu zmierzyła się z Venus Williams (WTA 65). W trzecim secie Holenderka z 2:5 wyrównała n 5:5, ale ostatecznie przegrała 3:6, 6:3, 6:7(4) po dwóch godzinach i 17 minutach. Tenisistki te zmierzyły się po raz trzeci. Bilans to teraz 2-1 dla Amerykanki.

Bertens zaserwowała 11 asów, a Williams tylko jednego. Obie zawodniczki uzyskały po pięć przełamań. Amerykanka zdobyła o dwa punkty więcej (91-89). Dla byłej liderki rankingu to siódmy występ w Cincinnati. Najlepszy jej rezultat to półfinał z 2012 roku.

Donna Vekić (WTA 26) pokonała 6:4, 6:3 Katerinę Siniakovą (WTA 38). W ciągu 94 minut obie tenisistki zaserwowały po pięć asów. Chorwatka uzyskała cztery przełamania i po raz pierwszy okazała się lepsza od Czeszki. W trzech wcześniejszych spotkaniach zdobyła jednego seta. Kolejną rywalką Vekić będzie Wiktoria Azarenka (WTA 40), która prowadziła 6:4, 1:0 z Belindą Bencić (WTA 12), gdy Szwajcarka skreczowała z powodu kontuzji lewej stopy. W pierwszym secie Białorusinka wróciła z 1:3. W III rundzie na zwyciężczynię meczu Vekić z Azarenką czeka Venus Williams.

Jekaterina Aleksandrowa (WTA 43) w 56 minut wygrała 6:4, 6:1 z Carlą Suarez (WTA 29). Rosjanka posłała dziewięć asów i zdobyła 31 z 38 punktów przy swoim podaniu. Wykorzystała pięć z 12 break pointów. W II rundzie Aleksandrowa spotka się z Simoną Halep. Viktoria Kuzmova (WTA 49) pokonała 6:3, 6:1 Saisai Zheng (WTA 39). W ciągu 70 minut Słowaczka zamieniła na przełamanie pięć z dziewięciu szans. Zgarnęła 25 z 30 punktów przy własnym pierwszym serwisie.

Jennifer Brady (WTA 70) oddała cztery gemy Ons Jabeur (WTA 61). W trwającym 61 minut spotkaniu Amerykanka obroniła trzy break pointy, a sama wykorzystała cztery z ośmiu szans na przełamanie. Zdobyła 61 z 97 rozegranych punktów (63 proc.). Kolejną jej rywalką będzie Su-Wei Hsieh (WTA 30), która wróciła z 1:3 w pierwszym secie i w 83 minuty pokonała 6:3, 6:4 Qiang Wang (WTA 17). Tajwanka odparła pięć z siedmiu break pointów i zaliczyła cztery przełamania.

Western & Southern Open, Cincinnati (USA)