ATP Winston-Salem: kolejna szybka wygrana Łukasza Kubota i Marcelo Melo. Mecz trwał 54 minuty

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Kevin Lee / Na zdjęciu: Łukasz Kubot i Marcelo Melo
Getty Images / Kevin Lee / Na zdjęciu: Łukasz Kubot i Marcelo Melo

Łukasz Kubot i Marcelo Melo znów nie marnowali czasu na korcie. Polsko-brazylijska para pewnie awansowała do półfinału gry podwójnej turnieju ATP World Tour na kortach twardych w Winston-Salem.

W środę Łukasz Kubot i Marcelo Melo zmierzyli się z brytyjskim duetem Daniel Evans i Jonny O'Mara. Brytyjczycy nie stawili większego oporu. Najwyżej rozstawiona para wypracowała pięć break pointów i cztery z nich wykorzystała. Rywale mieli swoje szanse dopiero w końcowej fazie drugiego seta, lecz nie zdołali wrócić do gry.

Mecz trwał zaledwie 54 minuty. Już w czwartym gemie O'Mara oddał serwis po podwójnym błędzie. Potem Kubot i Melo przełamali jego podanie przy stanie 5:2 i zamknęli seta. Historia powtórzyła się w drugiej odsłonie, bowiem 24-latek dał się przełamać w czwartym i ósmym gemie.

Kubot i Melo wygrali 6:2, 6:2. Podobnie jak w I rundzie zakończyli spotkanie w mniej niż godzinę. W czwartek będzie im trudniej powtórzyć ten wyczyn, ponieważ na ich drodze stanie brytyjska para Jamie Murray i Neal Skupski. Obaj panowie dopiero co osiągnęli półfinał zawodów ATP Masters 1000 w Cincinnati.

Winston-Salem Open, Winston-Salem (USA) ATP Tour 250, kort twardy, pula nagród 717,9 tys. dolarów środa, 21 sierpnia

ćwierćfinał gry podwójnej:

Łukasz Kubot (Polska, 1) / Marcelo Melo (Brazylia, 1) - Daniel Evans (Wielka Brytania) / Jonny O'Mara (Wielka Brytania) 6:2, 6:2

Czy Łukasz Kubot i Marcelo Melo awansują do finału?