WTA Zhengzhou: Alison Riske lepsza od Andżeliki Kerber po dreszczowcu. Awans Jeleny Ostapenko

Alison Riske obroniła piłkę meczową i pokonała Andżelikę Kerber w I rundzie turnieju WTA Premier w Zhengzhou. Pierwsze spotkanie w trzech setach wygrała Jelena Ostapenko.

Alison Riske PAP/EPA / KOEN SUYK / Na zdjęciu: Alison Riske
Andżelika Kerber (WTA 15) i Alison Riske (WTA 34) stoczyły zażarty bój w I rundzie imprezy w Zhengzhou. Lepsza okazała się Amerykanka, która obroniła piłkę meczową w tie breaku trzeciego seta i wygrała 5:7, 6:4, 7:6(6) po dwóch godzinach i 50 minutach. Tenisistka z Nashville poprawiła na 2-3 bilans meczów z Niemką.

Obie zawodniczki uzyskały po 10 przełamań. Kerber zdobyła o dwa punkty więcej (119-117), ale z czwartego z rzędu turnieju odpadła w I rundzie (po Toronto, Cincinnati i US Open). Riske w tegorocznym Wimbledonie rozegrała pięć trzysetowych meczów. Wyeliminowała m.in. Ashleigh Barty i osiągnęła pierwszy wielkoszlemowy ćwierćfinał. Uległa dopiero Serenie Williams.

Kolejną rywalką Riske będzie Saisai Zheng (WTA 38), która pokonała 7:6(4), 6:1 Bibiane Schoofs (WTA 155). W pierwszym secie Holenderka z 1:4 wyszła na 5:4, ale w tie breaku Chinka skruszyła jej opór. W drugiej partii reprezentantka gospodarzy straciła tylko 11 punktów. W trwającym dwie godziny i sześć minut meczu Schoofs popełniła siedem podwójnych błędów. Zheng obroniła cztery z sześciu break pointów. Chinka podwyższyła na 3-1 bilans spotkań z Holenderką.

Jelena Ostapenko (WTA 75) wygrała 6:3, 0:6, 6:2 z Xiaodi You (WTA 246). W trwającym godzinę i 49 minut meczu miało miejsce 11 przełamań, z czego sześć dla Łotyszki. Kolejną rywalką mistrzyni Rolanda Garrosa 2017 będzie Aryna Sabalenka. Kristina Mladenović (WTA 49) pokonała 6:2, 6:3 Ying-Ying Duan (WTA 323). Francuzka zdobyła 37 z 48 punktów przy swoim podaniu i wykorzystała trzy z pięciu break pointów. W II rundzie zmierzy się ze swoją rodaczką Caroline Garcią.

Alize Cornet (WTA 59) zwyciężyła 7:6(1), 6:1 Jia-Jing Lu (WTA 185). W trwającym dwie godziny meczu Francuzka odparła siedem z 10 break pointów, a sama zamieniła na przełamanie sześć z dziewięciu szans. Kolejną jej rywalką będzie Sofia Kenin. Ajla Tomljanović (WTA 46) w 58 minut rozbiła 6:2, 6:0 Lesley Pattinamę Kerkhove (WTA 168). Australijka zdobyła 51 z 83 rozegranych punktów (61 proc.). Wykorzystała sześć z ośmiu break pointów.

Polona Hercog (WTA 53) pokonała 6:3, 6:4 Meiling Wang (WTA 650). W ciągu 82 minut Słowenka zgarnęła 28 z 32 punktów przy swoim pierwszym podaniu i obroniła pięć z sześciu break pointów. W II rundzie jej przeciwniczką będzie Karolina Pliskova. Fiona Ferro (WTA 61) wygrała 6:2, 6:3 ze Zhaoxuan Yang (WTA 638). Francuzka w obu setach wróciła z 0:2. W ciągu 83 minut zamieniła na przełamanie siedem z 12 szans.