WTA Zhengzhou: niełatwe otwarcie Alicji Rosolskiej i Ajli Tomljanović. Polka i Australijka w ćwierćfinale

Alicja Rosolska rywalizuje w parze z Ajlą Tomljanović w turnieju WTA Premier w Zhengzhou. W I rundzie Polka i Australijka pokonały Amerykankę Kaitlyn Christian i Kanadyjkę Sharon Fichman.

Alicja Rosolska East News / Wojciech Kubik / Na zdjęciu: Alicja Rosolska
W Zhengzhou Alicja Rosolska notuje pierwszy w tym roku wspólny występ z Ajlą Tomljanović. W I rundzie ich rywalkami były Kaitlyn Christian i Sharon Fichman. Polka i Australijka pokonały Amerykankę i Kanadyjkę 7:6(4), 6:4.

W pierwszym secie Rosolska i Tomljanović wróciły ze stanu 2:4. W trakcie tie breaka spotkanie zostało przerwane z powodu deszczu. Po wznowieniu gry Polka i Australijka wykorzystały drugą piłkę setową przy 6-4. W drugiej partii ponownie musiały odrabiać straty. Tym razem od 1:4 zdobyły pięć gemów z rzędu.

W trwającym 95 minut meczu Rosolska i Tomljanović trzy razy oddały podanie, a same wykorzystały cztery z pięciu break pointów. O trzy punkty więcej zdobyły Christian i Fichman (70-67).

Rosolska najlepsze w tym roku starty zanotowała w Sydney (finał z Japonką Eri Hozumi) i Charlestonie (tytuł z Niemką Anną-Leną Grönefeld). Dla Tomljanović to 10. deblowy turniej w sezonie. W dziewięciu wcześniejszych nie doszła dalej niż do II rundy. W Australian Open jej partnerką była Magda Linette.

W ćwierćfinale Polkę i Australijkę czeka bardzo trudne zadanie. Ich rywalkami będą rozstawione z numerem pierwszym Nicole Melichar i Kvetę Peschke. Amerykanka i Czeszka to finalistki Wimbledonu 2018. W tym roku zdobyły dwa tytuły (Brisbane, San Jose).

Zhengzhou Open, Zhengzhou (Chiny)
WTA Premier, kort twardy, pula nagród 1,5 mln dolarów
środa, 11 września

I runda gry podwójnej:

Alicja Rosolska (Polska) / Ajla Tomljanović (Australia) - Kaitlyn Christian (USA) / Sharon Fichman (Kanada) 7:6(4), 6:4

Czy Alicja Rosolska i Ajla Tomljanović awansują do półfinału?