WTA Seul: Jekaterina Aleksandrowa i Margarita Gasparian w II rundzie. Wygrana Kristyny Pliskovej

Rosjanki Jekaterina Aleksandrowa i Margarita Gasparian awansowały do II rundy turnieju WTA International w Seulu. Pierwszy mecz wygrała również Czeszka Kristyna Pliskova.

Jekaterina Aleksandrowa Getty Images / Yong Teck Lim / Na zdjęciu: Jekaterina Aleksandrowa
Poniedziałek w Seulu był dobrym dniem dla Rosjanek. Jekaterina Aleksandrowa (WTA 39) pokonała 6:4, 6:3 Greet Minnen (WTA 122). W ciągu 86 minut mieszkająca w Pradze tenisistka zaserwowała dziewięć asów i zdobyła 27 z 35 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Obroniła sześć z siedmiu break pointów i uzyskała cztery przełamania.

Margarita Gasparian (WTA 56) wygrała 7:5, 6:4 z Tatjaną Marią (WTA 86). W pierwszym secie Rosjanka wróciła ze stanu 2:5. W trwającym godzinę i 49 minut meczu zgarnęła 29 z 38 punktów przy własnym pierwszym podaniu. Odparła dwa z trzech break pointów i zaliczyła trzy przełamania. Kolejną rywalką moskwianki będzie Czeszka Denisa Allertova lub Belgijka Kirsten Flipkens.

Kristyna Pliskova (WTA 81) w 58 minut pokonała 6:1, 6:4 Koreankę Ji-Hee Choi (WTA 710). Czeszka posłała sześć asów i zdobyła 25 z 26 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Wykorzystała trzy z siedmiu szans na przełamanie i nie musiała bronić żadnego break pointa. W II rundzie Pliskova zmierzy się z Aleksandrową.

Yafan Wang (WTA 58) wygrała 6:4, 7:6(2) z Danielle Lao (WTA 184). W trwającym dwie godziny i minutę spotkaniu Chinka zaserwowała sześć asów i wywalczyła 33 z 41 punktów przy własnym pierwszym podaniu. W II rundzie przeciwniczką tenisistki z Pekinu będzie Ysaline Bonaventure (WTA 125), która zwyciężyła 5:7, 6:2, 6:4 Jessicę Pegulę (WTA 78) po godzinie i 58 minutach. W meczu miało miejsce 12 przełamań, z czego siedem dla Belgijki.

Kristie Ahn (WTA 93) rozbiła 6:0, 6:0 Timeę Bacsinszky (WTA 94), byłą dziewiątą rakietę globu. W ciągu 55 minut Amerykanka zdobyła 54 z 78 rozegranych punktów (69 proc.). Obroniła jednego break pointa, a sama wykorzystała sześć z dziewięciu okazji na przełamanie. Dla Szwajcarki to siódmy z rzędu przegrany mecz.

KEB Hana Bank Korea Open, Seul (Korea Południowa)
WTA International, kort twardy, pula nagród 250 tys. dolarów
poniedziałek, 16 września

I runda gry pojedynczej:

Jekaterina Aleksandrowa (Rosja, 2) - Greet Minnen (Belgia, Q) 6:4, 6:3
Margarita Gasparian (Rosja, 7) - Tatjana Maria (Niemcy) 7:5, 6:4
Yafan Wang (Chiny, 8) - Danielle Lao (USA, Q) 6:4, 7:6(2)
Kristyna Pliskova (Czechy) - Ji-Hee Choi (Korea Południowa, WC) 6:1, 6:4
Ysaline Bonaventure (Belgia) - Jessica Pegula (USA) 5:7, 6:2, 6:4
Kristie Ahn (USA, WC) - Timea Bacsinszky (Szwajcaria) 6:0, 6:0

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Kto awansuje do ćwierćfinału turnieju WTA w Seulu?