WTA Seul: Magda Linette - Karolina Muchova. Deszcz opóźnia rozpoczęcie finału (aktualizacja)

Magda Linette i Karolina Muchova z powodu opadów deszczu nie mogą rozpocząć niedzielnego finału turnieju WTA International na kortach twardych w stolicy Korei Południowej - Seulu.

Rafał Smoliński
Magda Linette Getty Images / Mark Kolbe / Na zdjęciu: Magda Linette
Prognozy pogody nie są optymistyczne, ponieważ cały dzień ma padać deszcz. Organizatorzy zaplanowali początek finału otwartych mistrzostw Korei Południowej na godz. 7:00, lecz z powodu fatalnej aury tenisistki nie wyszły na kort. Początek meczu przesunięto na godz. 12:45, ale należy być przygotowanym na kolejne zmiany.

Organizatorzy są przygotowani na czarny scenariusz, bowiem już w sobotę informowali o niekorzystnych warunkach pogodowych. Jeśli aura uniemożliwi lub przerwie grę, to po godz. 11:00 czasu polskiego sędzia zawodów ma prawo podjąć decyzję o przełożeniu meczu na poniedziałek. Natomiast decydujące spotkanie turnieju debla może się odbyć pod dachem hali.

W koreańskiej stolicy Magda Linette nie straciła jeszcze seta i ma szansę wywalczyć drugi tytuł WTA w obecnym sezonie, po tym jak w sierpniu triumfowała w nowojorskim Bronksie. Jej przeciwniczką w finale jest Karolina Muchova, która celuje w premierowe mistrzostwo. Panie spotkały się już w ćwierćfinale tegorocznej imprezy w Nowym Jorku, gdzie w trzech setach lepsza była Polka.