WTA Wuhan: Monica Puig lepsza od Andżeliki Kerber. Karolina Woźniacka pokonana przez Su-Wei Hsieh

Andżelika Kerber i Karolina Woźniacka na I rundzie zakończyły udział w turnieju WTA Premier 5 w Wuhanie. Niemkę wyeliminowała Portorykanka Monica Puig, a Dunka przegrała z Tajwanką Su-Wei Hsieh.

Monica Puig Getty Images / Quinn Rooney / Na zdjęciu: Monica Puig
Andżelika Kerber (WTA 12) najlepiej wypadła w dwóch pierwszych edycjach imprezy w Wuhanie. W 2014 roku doszła do ćwierćfinału, a 12 miesięcy później osiągnęła półfinał. Tym razem odpadła w I rundzie po porażce 6:7(5), 7:5, 1:6 z Moniką Puig (WTA 71). Portorykanka mogła odnieść zwycięstwo w dwóch setach, bo miała dwie piłki meczowe przy stanie 7:6, 5:3. W trwającym dwie godziny i 41 minut meczu mistrzyni olimpijska zaserwowała siedem asów, a Niemka popełniła dziewięć podwójnych błędów. Puig obroniła 12 z 16 break pointów i wykorzystała sześć z 12 szans na przełamanie.

Kerber miała serię czterech z rzędu porażek w I rundzie (Toronto, Cincinnati, US Open, Zhengzhou). W ubiegłym tygodniu w Osace doszła do półfinału, ale w Wuhanie znów odpadła po pierwszym meczu. Puig wyrównała na 3-3 bilans spotkań z Niemką. Najważniejsze ich starcie miało miejsce 2016 roku w finale igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro. Portorykanka wygrała wówczas 6:4, 4:6, 6:1.

Karolina Woźniacka (WTA 18) przegrała 7:6(2), 1:6, 2:6 z Su-Wei Hsieh (WTA 32). W pierwszym secie Dunka prowadziła 5:1 i miała dwie piłki setowe, ale była górą dopiero w tie breaku. W dwóch kolejnych partiach zdobyła tylko trzy gemy i pożegnała się z turniejem po dwóch godzinach i czterech minutach. Była liderka rankingu zaserwowała osiem asów, z czego pięć w pierwszym secie. Hsieh obroniła osiem z 10 break pointów, a sama wykorzystała sześć z siedmiu szans na przełamanie. Tajwanka po raz drugi w tym roku pokonała Woźniacką (Miami) i poprawiła na 2-4 bilans ich meczów.

Odpadły również Anastasija Sevastova (WTA 19) i Donna Vekić (WTA 23). Łotyszka uległa 6:4, 3:6, 3:6 Christinie McHale (WTA 104). W trwającym dwie godziny i dziewięć minut meczu Amerykanka uzyskała pięć przełamań. Zdobyła o cztery punkty więcej (94-90) i po raz drugi pokonała tenisistkę z Lipawy (Nottingham 2017). Vekić przegrała 6:4, 3:6, 3:6 z Ons Jabeur (WTA 54). W pierwszym secie Chorwatka wróciła z 1:3, a w trzecim nie wykorzystała prowadzenia 2:0. W ciągu godziny i 51 minut sześć razy oddała podanie i po raz trzeci uznała wyższość Tunezyjki (Linz 2014, Dubaj 2019). Vekić jedyny raz górą była w ubiegłym sezonie w Pekinie. W Wuhanie jej rywalką miała być Wiktoria Azarenka, ale Białorusinka wycofała się z powodu kontuzji barku.

Amanda Anisimova (WTA 29) notuje pierwszy występ od blisko dwóch miesięcy. Po śmierci jej taty i trenera, Konstantina Anisimova, wycofała się z US Open. W poniedziałek Amerykanka zaliczyła cztery przełamania i zwyciężyła 6:3, 3:6, 6:3 Samanthę Stosur (WTA 92) po godzinie i 49 minutach. Australijka w ubiegłym tygodniu osiągnęła finał w Kantonie i wróciła do Top 100 rankingu. Kolejną rywalką Anisimovej będzie Karolina Pliskova.

Petra Martić (WTA 22) pokonała 6:2, 6:2 Kristinę Mladenović (WTA 44). W ciągu 70 minut Chorwatka zaserwowała cztery asy i wykorzystała pięć z dziewięciu break pointów. Odniosła czwarte w tym roku zwycięstwo nad Francuzką (Stambuł, Roland Garros, Zhengzhou) i podwyższyła na 5-1 bilans wszystkich ich spotkań. W II rundzie Martić zmierzy się z Rebekką Peterson (WTA 53). Szwedka wygrała 6:2 pierwszą partię z Camilą Giorgi (WTA 64) i Włoszka skreczowała (uraz prawego nadgarstka). Rywalką tenisistki z Półwyspu Apenińskiego miała być Madison Keys, ale Amerykanka wycofała się z powodu kontuzji lewej stopy.

Alison Riske (WTA 35) wróciła z 0:2 w trzecim secie i zwyciężyła 4:6, 6:3, 6:3 Katerynę Kozłową (WTA 77). W trwającym dwie godziny i 25 minut meczu Amerykanka obroniła dziewięć z 13 break pointów, a sama zamieniła na przełamanie sześć z 10 okazji. Kolejną jej rywalką będzie Puig. Weronika Kudermetowa (WTA 45) wygrała 5:7, 6:3, 6:2 z Jekateriną Aleksandrową (WTA 39). W pierwszym secie niżej notowana Rosjanka roztrwoniła prowadzenie 5:2. Od stanu 1:3 w drugim secie zdobyła 11 z 13 kolejnych gemów. W II rundzie Kudermetowa zmierzy się z Belindą Bencić.

Swietłana Kuzniecowa (WTA 69) prowadziła 6:1, 1:0 z Julią Putincewą (WTA 38), gdy Kazaszka skreczowała (problemy z lewą kostką). W II rundzie Rosjankę czeka starcie z Hsieh. Yafan Wang (WTA 48) z 4:6, 2:4 wyszła na 4:6, 6:4, 4:0 w meczu z Lauren Davis (WTA 62) i Amerykanka postanowiła nie kontynuować gry (kontuzja pleców). Kolejną rywalką Chinki będzie Sloane Stephens.

Dongfeng Motor Wuhan Open, Wuhan (Chiny)