Urszula Radwańska w czwartym finale w sezonie 2019. Powalczy o tytuł we Francji

Urszula Radwańska awansowała do finału halowego turnieju ITF o puli nagród 25 tys. dolarów na kortach twardych we francuskim Clermond-Ferrand. W niedzielę polska tenisistka powalczy o drugi tytuł w 2019 roku.
Rafał Smoliński
Urszula Radwańska Getty Images / Lachlan Cunningham / Na zdjęciu: Urszula Radwańska

Rozstawiona z drugim numerem Urszula Radwańska (WTA 292) w pełni wykorzystała możliwości, jakie dała jej turniejowa drabinka. W sobotę krakowianka zmierzyła się z niżej notowaną Arianne Hartono (WTA 533) i pewnie pokonała Holenderkę 6:4, 6:2.

W pierwszym secie Polka zdobyła decydujące przełamanie w piątym gemie i utrzymała przewagę. W drugiej partii szybko odskoczyła na 4:0 i kontrolowała wydarzenia na korcie. Po zaledwie 63 minutach nasza tenisistka odniosła zasłużone zwycięstwo.

Ula Radwańska awansowała do finału zawodów ITF w Clermond-Ferrand i powalczy o drugie trofeum w 2019 roku oraz 50 punktów do rankingu WTA. W obecnym sezonie triumfowała w turnieju ITF w Petit-Bourg na Gwadelupie oraz była w finale imprez w Kazaniu i Obidos. W niedzielę jej przeciwniczką będzie oznaczona "piątką" Belgijka Lara Salden (WTA 323).

13e Engie Open Clermont-Auvergne-Rhone-Alpes, Clermond-Ferrand (Francja)