Elina Switolina siódmą uczestniczką WTA Finals. Ukrainka będzie bronić tytułu

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Adam Pretty / Na zdjęciu: Elina Switolina
Getty Images / Adam Pretty / Na zdjęciu: Elina Switolina

Elina Switolina będzie bronić tytułu, który w zeszłym roku wywalczyła podczas Mistrzostw WTA w Singapurze. Ukrainka została siódmą uczestniczką Turnieju Mistrzyń, który w dniach 27 października - 3 listopada 2019 odbędzie się w chińskim Shenzhen.

W 2019 roku Elina Switolina nie osiągnęła żadnego finału, ale zanotowała kilka godnych uwagi rezultatów. Była w półfinale Wimbledonu i US Open. Była również w półfinale imprez w Dosze, Dubaju i Indian Wells oraz w ćwierćfinale zawodów w Wuhanie i Pekinie. Wyniki te okazały się wystarczające, aby 25-letnia tenisistka znów wywalczyła przepustkę na Mistrzostwa WTA.

Obok Ukrainki pewne gry w Shenzhen są już także Ashleigh Barty, Karolina Pliskova, Simona Halep, Bianca Andreescu, Naomi Osaka i Petra Kvitova. Do wyłonienia pozostaje jeszcze jedna uczestniczka Turnieju Mistrzyń. Obecnie ósmą w rankingu WTA Race jest Amerykanka Serena Williams, ale podczas halowych zawodów WTA Premier w Moskwie mogą ją wyprzedzić Holenderka Kiki Bertens i Szwajcarka Belinda Bencić.

Wyłonione już zostały wszystkie uczestniczki turnieju debla. Jako ostatnie zakwalifikowały się Niemka Anna-Lena Grönefeld i Holenderka Demi Schuurs oraz Czeszki Barbora Krejcikova i Katerina Siniakova. Wcześniej awans uzyskały Su-Wei Hsieh i Barbora Strycova, Elise Mertens i Aryna Sabalenka, Timea Babos i Kristina Mladenović, Gabriela Dabrowski i Yifan Xu, Latisha Chan i Hao-Ching Chan oraz Samantha Stosur i Shuai Zhang.

ZOBACZ WIDEO: Eliminacje Euro 2020: Polska - Macedonia Północna. Chłodna głowa Szymańskiego. "Nie chcę żebyście mówili, że już wywalczyłem miejsce w składzie reprezentacji"

Czy Elina Switolina wygra WTA Finals 2019?