WTA Moskwa: Kiki Bertens pokonana przez Kristinę Mladenović. Belinda Bencić o krok od Mistrzostw WTA

Kristina Mladenović wyeliminowała Kiki Bertens w ćwierćfinale turnieju WTA Premier w Moskwie. W półfinale Francuzka zmierzy się z Belindą Bencić, którą dzieli jeden wygrany mecz od kwalifikacji do Mistrzostw WTA w Shenzhen.

Kristina Mladenović PAP/EPA / YURI KOCHETKOV / Na zdjęciu: Kristina Mladenović
Rozstawiona z numerem drugim Kiki Bertens (WTA 8) na ćwierćfinale zakończyła udział w imprezie w Moskwie. Holenderka przegrała 4:6, 6:2, 1:6 z Kristiną Mladenović (WTA 45). W trwającym dwie godziny i siedem minut meczu Francuzka wykorzystała sześć z 11 break pointów. To dla niej czwarte w tym roku zwycięstwo nad tenisistką z Top 10 rankingu. Wcześniej wyeliminowała Naomi Osakę (Dubaj), Ashleigh Barty (Rzym) i Elinę Switolinę (Zhengzhou).

Mladenović osiągnęła drugi półfinał w 2019 roku (Zhengzhou). Kolejną jej rywalką będzie Belinda Bencić (WTA 10), która pokonała 7:6(8), 6:1 Kirsten Flipkens (WTA 120). W pierwszym secie Szwajcarka wróciła z 1:4, a w tie breaku obroniła dwie piłki setowe. W ciągu 94 minut zamieniła na przełamanie cztery z 10 okazji i podwyższyła na 3-1 bilans meczów z Belgijką. Bencić dzieli jeden wygrany mecz od wywalczenia przepustki do Mistrzostw WTA, które odbędą się w Shenzhen od 27 października do 3 listopada. Jeśli pokona Mladenović awansuje z 10. na ósme miejsce na liście kwalifikacyjnej do Masters, wyprzedzając Serenę Williams i Kiki Bertens.

Karolina Muchova (WTA 35) wygrała 6:3, 6:4 z Jekateriną Aleksandrową (WTA 38). W ciągu 93 minut Czeszka obroniła siedem z dziewięciu break pointów, a sama wykorzystała cztery z sześciu okazji na przełamanie. W dwóch wcześniejszych spotkaniach tych tenisistek lepsza była Rosjanka. Miesiąc temu w Seulu Muchova zdobyła pierwszy tytuł w WTA Tour.

W półfinale Czeszka zmierzy się z Anastazją Pawluczenkową (WTA 40), która zwyciężyła 7:6(5), 7:5 Weronikę Kudermetową (WTA 42). Mistrzyni imprezy z 2014 roku w obu setach wróciła ze stanu 2:5. W 10. gemie drugiej partii obroniła trzy piłki setowe. W trwającym dwie godziny i sześć minut meczu wykorzystała sześć z 12 break pointów. Wyszła na prowadzenie 2-1 w bilansie spotkań z Kudermetową. Ich wcześniejsze konfrontacje również odbyły się w tym roku, w Shenzhen i Pekinie.