ATP Bazylea: Stefanos Tsitsipas rywalem Rogera Federera w półfinale. Reilly Opelka pokonał Roberto Bautistę

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Clive Brunskill / Na zdjęciu: Stefanos Tsitsipas
Getty Images / Clive Brunskill / Na zdjęciu: Stefanos Tsitsipas

Stefanos Tsitsipas w trzech setach pokonał Filipa Krajinovicia i w półfinale rozgrywanego na kortach twardych w hali turnieju ATP 500 w Bazylei zmierzy się z Rogerem Federerem. Reilly Opelka zaserwował 31 asów i wygrał z Roberto Bautistą.

Stefanos Tsitsipas w tegorocznej edycji turnieju ATP w Bazylei rozkręca się bardzo powoli. We wszystkich dotychczas rozegranych meczach Grek miał problemy w pierwszych setach, po czym łapał właściwy rytm i odnosił zwycięstwa. Identycznie było w piątek w ćwierćfinałowym spotkaniu z Filipem Krajinoviciem. Ateńczyk przegrał partię otwarcia, ale od drugiej wszedł na wyższe obroty i ostatecznie opuszczał jako kort triumfator, ogrywając Serba 3:6, 6:4, 6:4.

Oznaczony numerem trzecim Tsitsipas w ciągu 113 minut gry zaserwował 12 asów, trzykrotnie został przełamany, wykorzystał trzy z sześciu break pointów, posłał 38 zagrań kończących i popełnił 26 niewymuszonych błędów. W półfinale 21-latek z Aten zmierzy się z Rogerem Federerem, który do 1/2 finału awansował walkowerem. Będzie to trzeci pojedynek pomiędzy tymi tenisistami w głównym cyklu. W styczniu w Australian Open wygrał Grek, z kolei w lutym w Dubaju lepszy okazał się Szwajcar.

Roberto Bautista nie poradził sobie z bombardowaniem Reilly'ego Opelki. Hiszpan wprawdzie dwukrotnie przełamał Amerykanina, ale sam trzykrotnie oddał podanie i przegrał 3:6, 6:3, 3:6. - Zdecydowanie lepiej serwowałem niż wtedy, kiedy przegrałem z nim w Szanghaju. - powiedział, cytowany przez portal atptour.com, Opelka, który w ciągu 93 minut gry posłał aż 31 asów i przy własnym podaniu zdobył 54 z 77 rozegranych punktów.

O finał 22-latek z Florydy zmierzy się z Alexem de Minaurem. Australijczyk w piątek wygrał 6:4, 7:6(4) z Janem-Lennardem Struffem. - Gdy grasz z Reillym, nie wiesz, co się wydarzy. Jest niesamowicie twardym rywalem, jednym z najtrudniejszych w rozgrywkach. Ale jesteśmy dobrymi przyjaciółmi, więc nie mogę doczekać się tego meczu - stwierdził tenisista z Sydney.

Swiss Indoors Basel, Bazylea (Szwajcaria) ATP Tour 500, kort twardy w hali, pula nagród 2,082 mln euro piątek, 25 października

ćwierćfinał gry pojedynczej:

Stefanos Tsitsipas (Grecja, 3) - Filip Krajinović (Serbia, SE) 3:6, 6:4, 6:4 Reilly Opelka (USA) - Roberto Bautista (Hiszpania, 4) 6:3, 3:6, 6:3 Alex de Minaur (Australia, WC) - Jan-Lennard Struff (Niemcy) 6:4, 7:6(4)