Tenis. Radosław Szymanik odwołany. Mariusz Fyrstenberg nowym kapitanem Polski w Pucharze Davisa

Radosław Szymanik nie będzie już kapitanem polskiej drużyny występującej w rozgrywkach Pucharu Davisa. Jego obowiązki przejął były utytułowany deblista Mariusz Fyrstenberg.

Rafał Smoliński
Rafał Smoliński
Radosław Szymanik WP SportoweFakty / Michał Domnik / Na zdjęciu: Radosław Szymanik
Polski Związek Tenisowy poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych, że 4 stycznia 2020 r. Zarząd Związku podjął uchwałę w przedmiocie odwołania Radosława Szymanika z funkcji kapitana reprezentacji Davis Cup ze skutkiem na dzień 4 stycznia 2020 roku.

"Radku, dziękujemy za lata spędzone na ławce trenerskiej w biało-czerwonych barwach i za wszystkie emocje, których reprezentacja dostarczyła pod twoja wodzą" - napisano w oświadczeniu PZT. Szymanik był kapitanem kadry od 2007 roku, najpierw w charakterze tymczasowym. W 2015 roku doprowadził zespół do awansu do Grupy Światowej Pucharu Davisa.

Następcą Szymanika został Mariusz Fyrstenberg. Warszawianin to były czołowy deblista świata, który odnosił wielkie sukcesy w parze z Marcinem Matkowskim. "Fryta" rozpocznie pracę z kadrą od meczu z Hongkongiem w ramach kwalifikacji do nowo powstałej Grupy Światowej II. Mecz odbędzie się w dniach 6-7 marca w Kaliszu.

Czytaj także:
Ranking ATP: Kamil Majchrzak wrócił do Top 100
Ranking WTA: niewielki awans Igi Świątek

ZOBACZ WIDEO Paweł Fajdek: Warto doceniać inne dyscypliny


Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online (link sponsorowany)
Czy popierasz decyzję zarządu PZT?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×