ATP Adelajda: Pablo Cuevas obronił meczbole i pokonał Reilly'ego Opelkę. Aleksander Bublik wygrał mecz otwarcia

Pablo Cuevas obronił trzy meczbole i po tie-breaku decydującego seta pokonał Reilly'ego Opelkę w I rundzie rozgrywanego na kortach twardych turnieju ATP 250 w Adelajdzie. W meczu otwarcia imprezy Alexander Bublik wygrał z Taylorem Fritzem.

Marcin Motyka
Pablo Cuevas Getty Images / Buda Mendes / Na zdjęciu: Pablo Cuevas
Adelajda okazała się beneficjantem powstania ATP Cup. Stolica stanu Australia Południowa wprawdzie nie była jednym z gospodarzy premierowej edycji nowych drużynowych rozgrywek, ale po 12 latach ponownie została organizatorem turnieju głównego cyklu, zastępując w kalendarzu Sydney.

W pierwszym od stycznia 2008 roku meczu turnieju Adelaide International zmierzyli się znakomicie serwujący Aleksander Bublik i Taylor Fritz. Kazach posłał więcej asów (17, przy 10 rywala), wywalczył też jedyne w spotkaniu przełamanie i w efekcie pokonał rozstawionego z numerem piątym Amerykanina 6:4, 7:6(4).

- Było naprawdę gorąco - mówił Bublik, cytowany przez oficjalną stronę internetową turnieju. - W takich warunkach nie zależy ci na tym, jak grasz, ale liczy się, żebyś przetrwał. Jestem szczęśliwy, że wygrałem, bo Taylor jest trudnym rywalem - dodał Kazach, który w 1/8 finału zmierzy się z lepszym z pary Juan Ignacio Londero - Daniel Evans.

Na wyremontowanym przed startem turnieju korcie centralnym w niedzielę odbył się tylko jeden mecz, który nie ułożył się po myśli miejscowych kibiców. Alexei Popyrin, grający z dziką kartą reprezentant gospodarzy, przegrał bowiem 6:7(3), 6:3, 4:6 z Laslo Djere.

Najbardziej wyrównane było jednak drugie spotkanie dnia, pomiędzy Pablo Cuevasem a Reillym Opelką. Amerykanin zaserwował aż 36 asów, przy własnym podaniu zdobył 83 ze 102 rozegranych punktów, ani razu nie musiał bronić się przed przełamaniem, w drugim secie miał trzy piłki meczowe, ale przegrał z Urugwajczykiem 7:5, 6:7(9), 6:7(2). Tym samym Cuevas przerwał serię sześciu kolejnych przegranych meczów w imprezach rangi ATP Tour.

W niedzielę rozegrano również decydujące pojedynki kwalifikacji. Awans do głównej drabinki uzyskali Lloyd Harris, Federico Delbonis, Tommy Paul i Gregoire Barrere.

Adelaide International, Adelajda (Australia)