WTA Hobart: Magda Linette i Kateryna Kozłowa odpadły w I rundzie debla. Belgijki za mocne

Magda Linette i Kateryna Kozłowa na I rundzie zakończyły występ w deblu turnieju WTA International w Hobart. Polka i Ukrainka przegrały z Belgijkami Kirsten Flipkens i Alison van Uytvanck.

Magda Linette Getty Images / Robert Cianflone / Na zdjęciu: Magda Linette
W poniedziałek Magda Linette awansowała w Hobart do II rundy singla, a we wtorek przystąpiła do rywalizacji w deblu. Jej partnerką była Kateryna Kozłowa. Polka i Ukrainka przegrały 5:7, 3:6 z Belgijkami Kirsten Flipkens i Alison van Uytvanck.

W pierwszym secie Linette i Kozłowa z 2:5 wyrównały na 5:5, ale straciły dwa kolejne gemy. W drugiej partii Polka i Ukrainka ponownie odrobiły straty (z 0:2 na 2:2), ale w końcówce skuteczniejsze były Flipkens i van Uytvanck. W ciągu 74 minut Belgijki wykorzystały pięć z dziewięciu break pointów.

Linette może się pochwalić trzema deblowymi finałami w głównym cyklu (Kanton 2014, Tiencin 2016, Bogota 2017). W ubiegłym sezonie zanotowała pięć występów w WTA Tour w grze podwójnej i wygrała jeden mecz.

W środę Polka powalczy o ćwierćfinał singla. Jej rywalką będzie Lauren Davis. Mecz wyznaczono jako drugi w kolejności od godz. 1:00 w nocy czasu polskiego.

Hobart International, Hobart (Australia)
WTA International, kort twardy, pula nagród 275 tys. dolarów
wtorek, 14 stycznia

I runda gry podwójnej:

Kirsten Flipkens (Belgia) / Alison van Uytvanck (Belgia) - Kateryna Kozłowa (Ukraina) / Magda Linette (Polska) 7:5, 6:3

Czy Magda Linette powinna więcej grać w deblu?