WTA Adelajda: Ashleigh Barty pożegnała Marketę Vondrousovą. Aryna Sabalenka lepsza od Simony Halep

Ashleigh Barty pokonała Marketę Vondrousovą i awansowała do półfinału turnieju WTA Premier w Adelajdzie. Aryna Sabalenka wyeliminowała Simonę Halep.

Ashleigh Barty Getty Images / Clive Mason / Na zdjęciu: Ashleigh Barty
W ćwierćfinale imprezy w Adelajdzie Ashleigh Barty zmierzyła się z Marketą Vondrousovą (WTA 16), którą rok temu pokonała w finale Rolanda Garrosa. Australijka wywalczyła wówczas pierwszy wielkoszlemowy tytuł w singlu. W czwartek ponownie była lepsza od Czeszki, wygrała 6:3, 6:3. W pierwszym secie było jedno przełamanie, które liderka rankingu uzyskała na 3:1. W drugiej partii raz straciła serwis, a od 2:3 zdobyła cztery gemy z rzędu.

W ciągu 81 minut Barty odparła sześć z siedmiu break pointów, a sama uzyskała cztery przełamania. Australijka podwyższyła na 4-0 bilans meczów z Vondrousovą. Dla Czeszki był to pierwszy występ od lipca 2019 roku. Wróciła po operacji lewego nadgarstka. W poprzednich rundach rozbiła Tatjanę Marię (6:3, 6:0) i Arinę Rodionową (6:0, 6:0).

Aryna Sabalenka (WTA 12) pokonała 6:4, 6:2 Simonę Halep (WTA 4). Od stanu 4:4 Białorusinka zdobyła siedem gemów z rzędu. W trwającym 69 minut spotkaniu posłała pięć asów i wykorzystała sześć z 11 break pointów. - Wiedziałam, że Simona będzie walczyć do końca, wynik nie miał znaczenia. Gdy prowadziłam 5:0 spodziewałam się, że spróbuje zrobić wszystko, co w jej mocy, aby wrócić do meczu. Nie byłam rozczarowana, że straciłam te dwa gemy. To mi pomogło utrzymać się w spotkaniu i nie stracić głowy. Cieszę się z takiej wygranej, szczególnie w starciu z tak wielkimi wojowniczkami, jak Simona i inne świetne tenisistki - mówiła Sabalenka, cytowana przez wtatennis.com.

Belinda Bencić (WTA 7) przegrała 3:6, 1:6 z Danielle Collins (WTA 27). W ciągu 64 minut Amerykanka zdobyła 19 z 21 punktów przy swoim pierwszym podaniu i zaliczyła cztery przełamania. Było to pierwsze spotkanie tych tenisistek. Collins odniosła czwarte zwycięstwo nad tenisistką z Top 10 rankingu, drugie w tym roku. W Brisbane rozbiła 6:1, 6:1 Elinę Switolinę.

Dajana Jastremska (WTA 24) pokonała 6:4, 6:3 Donnę Vekić (WTA 20). W trwającym 68 minut meczu Ukrainka zaserwowała siedem asów i wywalczyła 27 z 33 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Wykorzystała trzy z pięciu break pointów. Podwyższyła na 3-0 bilans spotkań z Chorwatką.

W półfinale Barty spotka się z Collins, którą w ubiegłym sezonie dwa razy pokonała (Madryt, Roland Garros). Jastremska zmierzy się z Sabalenką, z którą ma bilans meczów 2-0. Ukrainka wygrała z Białorusinką w Petersburgu (ITF) w 2017 i w Strasburgu w 2019 roku.

Adelaide International, Adelajda (Australia)