Tenis. Australian Open: pięciosetówka Dominika Thiema. Danił Miedwiediew i Alexander Zverev nie stracili partii

Dominic Thiem potrzebował pięciu setów, by pokonać Alexa Bolta w II rundzie rozgrywanego na kortach twardych wielkoszlemowego Australian Open 2020. Danił Miedwiediew i Alexander Zverev wygrali w czwartek bez straty partii.

Marcin Motyka
Dominic Thiem PAP/EPA / LUKAS COCH / Na zdjęciu: Dominic Thiem
Tenisiści często mawiają, że mecze z reprezentantami gospodarzy są trudne. I taki niełatwy pojedynek z miejscowym zawodnikiem ma za sobą Dominic Thiem. W II rundzie Australian Open 2020 notowany na piątym miejscu w rankingu ATP Austriak zmierzył się z Alexem Boltem, 140. graczem globu. Faworyzowany Thiem został zmuszony do walki na pełnym dystansie. Po wygraniu pierwszego seta przegrał dwa kolejne, ale odwrócił losy rywalizacji i ostatecznie zwyciężył 6:2, 5:7, 6:7(5), 6:1, 6:2.

- Miło było grać w tak niesamowitej atmosferze - mówił w pomeczowym wywiadzie na korcie Thiem. - Oczywiście, kibice byli za Alexem, ale przyjemniej jest grać przed pełnymi trybunami, nawet jeśli są przeciwko tobie, niż na pustym stadionie - dodał Austriak, który w ciągu trzech godzin i 22 minut rywalizacji zapisał na swoim koncie 12 asów, siedem przełamań i 56 zagrań kończących.

Kłopotów z awansem do III rundy nie miał natomiast Danił Miedwiediew. Oznaczony numerem czwartym Rosjanin pokonał 7:5, 6:1, 6:3 kwalifikanta Pedro Martineza. Z powodu opadów deszczu mecz był rozgrywany przy zasuniętym dachu na Margaret Court Arena. Te warunki w żaden sposób nie wpłynęły na postawę Miedwiediewa. Moskwianin był agresywny (40 zagrań kończących), świetnie serwował (posłał 19 asów i tylko raz został przełamany) oraz wykorzystał sześć z 12 break pointów.

Kolejnym przeciwnikiem Miedwiediewa będzie Alexei Popyrin. Australijczyk bez straty partii okazał się lepszy od Jaume Munara. W III rundzie zameldował się także Ernests Gulbis. Łotewski kwalifikant wygrał 7:5, 6:3, 6:2 z Aljazem Bedene i po raz pierwszy w karierze dotarł do 1/16 finału turnieju w Melbourne.

3-0 w setach swój mecz II rundy wygrał również Alexander Zverev, lecz musiał się mocno napracować. Wszystkie partie pojedynku Niemca z Jegorem Gerasimowem były bardzo wyrównane [7:6(4), 6:4, 7:5]. - On w ostatnim czasie robi postępy i był to to trudny mecz. Na pewno zagrałem lepiej niż w ATP Cup. Cieszę się, że wygrałem i awansowałem do III rundy - powiedział Zverev, turniejowa "siódemka".

Australian Open, Melbourne (Australia)
Wielki Szlem, kort twardy, pula nagród 71 mln dolarów australijskich
czwartek, 23 stycznia

II runda gry pojedynczej:

Danił Miedwiediew (Rosja, 4) - Pedro Martinez (Hiszpania, Q) 7:5, 6:1, 6:3
Dominic Thiem (Austria, 5) - Alex Bolt (Australia, WC) 6:2, 5:7, 6:7(5), 6:1, 6:2
Alexander Zverev (Niemcy, 7) - Jegor Gerasimow (Białoruś) 7:6(4), 6:4, 7:5
Alexei Popyrin (Australia) - Jaume Munar (Hiszpania) 6:2, 7:6(5), 6:2
Ernests Gulbis (Łotwa, Q) - Aljaz Bedene (Słowenia) 7:5, 6:3, 6:2