Tenis. Australian Open: Nick Kyrgios wygrał na ulubionym korcie. Gael Monfils i Fernando Verdasco w III rundzie

Nick Kyrgios w czterech setach pokonał Gillesa Simona w II rundzie rozgrywanego na kortach twardych wielkoszlemowego Australian Open 2020. Ze stratą jednej partii do 1/16 finału awansowali też Gael Monfils, Pablo Carreno i Fernando Verdasco.

Marcin Motyka
Nick Kyrgios PAP/EPA / DAVE HUNT / Na zdjęciu: Nick Kyrgios
Nick Kyrgios ponownie otrzymał szansę, by wystąpić na swoim ulubionym korcie, Melbourne Arena, i znów dało mu to pozytywny efekt. W II rundzie Australian Open 2020 najwyżej klasyfikowany w turnieju reprezentant gospodarzy zmierzył się z Gillesem Simonem i w dużej mierze dzięki wsparciu publiczności odniósł zwycięstwo. Gorąco dopingowany Kyrgios przetrzymał trudny moment, kiedy po wygraniu dwóch setów w trzecim stracił przewagę przełamania i przegrał tę partię, w czwartej odsłonie wrócił na optymalny poziom i zwyciężył 6:2, 6:4, 4:6, 7:5.

- On jest trudnym konkurentem. Cieszę się, że wygrałem i nie doszło do piątego seta - mówił w pomeczowym wywiadzie na korcie Kyrgios, który w ciągu dwóch godzin i 49 minut rywalizacji zapisał na swoim koncie 28 asów, pięć przełamań i 67 zagrań kończących. - Na korcie czułem się świetnie. Publiczność bardzo mi pomogła. Będę chciał występować na Melbourne Arena tak często, jak organizatorzy mi pozwolą - dodał.

Gael Monfils rozpoczął spotkanie z Ivo Karloviciem od straty serwisu, w drugiej partii musiał bronić setbola, ale zdołał pokonać Chorwata 4:6, 7:6(8), 6:4, 7:5. W III rundzie rozstawiony z numerem dziesiątym Francuz (w czwartek pięć asów, dwa breaki, 34 uderzenia wygrywające) zmierzy się z Ernestsem Gulbisem, kwalifikantem.

Czterech partii do awansu do 1/16 finału potrzebował również Fernando Verdasco. Hiszpan wygrał złożony z długich wymian z głębi kortu pojedynek z oznaczonym "28" Nikołozem Basilaszwilim. Kolejnym przeciwnikiem tenisisty z Madrytu będzie Alexander Zverev, turniejowa "siódemka".

David Goffin kilka tygodni temu był gościem na ślubie Pierre'a-Huguesa Herberta. W czwartek Belg zmierzył się z Francuzem w meczu o III rundę Australian Open 2020 i po ponad trzygodzinnej, pełnej wzlotów i upadków obu tenisistów, batalii wygrał 6:1, 6:4, 4:6, 1:6, 6:3. O awans do 1/8 finału rozstawiony z numerem 11. Goffin zagra z Andriejem Rublowem. Rosjanin ograł Yuichiego Sugitę i wygrał dziesiąty mecz z rzędu w 2020 roku.

Do III rundy awansowali także John Isner i Pablo Carreno, którzy w czwartek poradzili sobie z rywalami z eliminacji. Oznaczony numerem 19. Amerykanin pokonał 6:4, 6:3, 6:3 Alejandro Tabilo, natomiast Hiszpan, turniejowa "27", okazał się lepszy od Petera Gojowczyka.

Australian Open, Melbourne (Australia)
Wielki Szlem, kort twardy, pula nagród 71 mln dolarów australijskich
czwartek, 23 stycznia

II runda gry pojedynczej:

Gael Monfils (Francja, 10) - Ivo Karlović (Chorwacja) 4:6, 7:6(8), 6:4, 7:5
David Goffin (Belgia, 11) - Pierre-Hugues Herbert (Francja) 6:1, 6:4, 4:6, 1:6, 6:3
Andriej Rublow (Rosja, 17) - Yuichi Sugita (Japonia) 6:3, 6:2, 7:6(5)
John Isner (USA, 19) - Alejandro Tabilo (Chile, Q) 6:4, 6:3, 6:3
Nick Kyrgios (Australia, 23) - Gilles Simon (Francja) 6:2, 6:4, 4:6, 7:5
Pablo Carreno (Hiszpania, 27) - Peter Gojowczyk (Niemcy, Q) 6:4, 6:1, 1:6, 6:4
Fernando Verdasco (Hiszpania) - Nikołoz Basilaszwili (Gruzja, 26) 4:6, 7:6(5), 6:4, 6:4