Challenger Rennes: Jerzy Janowicz i Szymon Walków pokonani. Zdecydowały dwa tie breaki

Jerzy Janowicz i Szymon Walków na ćwierćfinale gry podwójnej zakończyli występ w halowym turnieju ATP Challenger Tour na kortach twardych w Rennes. W piątek Polacy przegrali wyrównany mecz z reprezentantami gospodarzy.

Rafał Smoliński
Jerzy Janowicz Getty Images / Clive Mason / Na zdjęciu: Jerzy Janowicz
Pierwszy od 26 miesięcy zawodowy turniej dobiegł końca dla Jerzego Janowicza. Łodzianin zwieńczył go piątkowym meczem debla, w którym zagrał wspólnie z Szymonem Walkowem. Polska para znów spotkała się z grającymi z dziką kartą Francuzami.

Po 84 minutach Manuel Guinard i Arthur Rinderknech okazali się lepsi po dwóch tie breakach. W pierwszym secie Janowicz i Walków nie wykorzystali trzech okazji na przełamanie. Z kolei w drugiej odsłonie dwukrotnie odrobili stratę breaka. Mimo tego to Trójkolorowi okazali się skuteczniejsi w końcówce, wygrywając ostatecznie 7:6(4), 7:6(4).

Janowicz wygrał w Rennes po jednym meczu w singlu i deblu. Na korcie było widać, że czuje się dobrze, ale musi rozegrać większą liczbę spotkań. W przyszły weekend były 14. tenisista świata zaprezentuje się w eliminacjach do halowych zawodów ATP Tour 250 w Montpellier.

Open de Rennes, Rennes (Francja)
ATP Challenger Tour, kort twardy w hali, pula nagród 46,6 tys. euro
piątek, 24 stycznia

ćwierćfinał gry podwójnej:

Manuel Guinard (Francja, WC) / Arthur Rinderknech (Francja, WC) - Jerzy Janowicz (Polska) / Szymon Walków (Polska) 7:6(4), 7:6(4)