Tenis. WTA Hua Hin: szybki awans Eliny Switoliny. 18-letnia Xiyu Wang rywalką Magdy Linette w ćwierćfinale

Elina Switolina rozbiła Storm Sanders i awansowała do ćwierćfinału turnieju WTA International w Hua Hin. Xiyu Wang pokonała Barbarę Haas i w piątek zmierzy się z Magdą Linette.

Elina Switolina PAP/EPA / ROMAN PILIPEY / Na zdjęciu: Elina Switolina
Elina Switolina (WTA 4) łatwo poradziła sobie ze Storm Sanders (WTA 319) w II rundzie imprezy w Hua Hin. Ukrainka wygrała 6:1, 6:2 w ciągu 57 minut. Zaserwowała pięć asów i zdobyła 23 z 28 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Raz została przełamana, a sama wykorzystała pięć z dziewięciu break pointów. Dla Sanders był to pierwszy występ w głównym cyklu od 2016 roku (Nanchang), a na wygranie meczu czekała od stycznia 2014 (Hobart).

- Jestem zadowolona z mojej gry. Musiałam ją przyspieszyć i ostatecznie to był klucz do meczu - mówiła Switolina dla wtatennis.com. Dla Ukrainki był to pierwszy wieczorny mecz w Hua Hin. - Musisz się dostosować, ponieważ jest bardzo ciemno, gdy podrzucasz piłkę. Cieszę się jednak, że mogę grać później, bo jest przyjemniej - stwierdziła.

Switolina miała słabe otwarcie sezonu. W styczniu w Brisbane odpadła w I rundzie po porażce z Danielle Collins. W Australian Open odprawiła dwie rywalki, by następnie ulec Garbine Muguruzie, późniejszej finalistce. Nie zawiodła w Pucharze Federacji, w których dała swojej reprezentacji awans do kwietniowego barażu. W ćwierćfinale w Hua Hin rywalką Ukrainki będzie Japonka Nao Hibino.

Po wyeliminowaniu rozstawionej z numerem drugim Petry Martić, 18-letnia Xiyu Wang (WTA 134) poszła za ciosem. Chinka pokonała 6:3, 6:4 Barbarę Haas (WTA 140). W trwającym 97 minut spotkaniu Austriaczka popełniła dziewięć podwójnych błędów. Wang zaserwowała sześć asów i zgarnęła 29 z 37 punktów przy swoim pierwszym podaniu. W piątek mistrzyni juniorskiego US Open 2018 po raz pierwszy spotka się z Magdą Linette.

Patricia Maria Tig (WTA 105) wróciła z 0:2 w drugim secie i wygrała 6:1, 6:3 z Xiaodi You (WTA 210). W ciągu 74 minut Rumunka popełniła osiem podwójnych błędów, ale też wykorzystała sześć z ośmiu break pointów. Kolejną jej przeciwniczką będzie Saisai Zheng.

Patricia Maria Tig (Rumunia) - Xiaodi You (Chiny) 6:1, 6:3

Kosmiczne zagranie Magdy Linette w Hua Hin. Zobacz, jak Polka zakończyła seta (wideo)
Magda Linette o meczu ze Shuai Peng. "Udało mi się wykonać kilka niesamowitych zagrań"

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Czy Elina Switolina awansuje do półfinału turnieju WTA w Hua Hin?