Tenis. ATP Nowy Jork: Reilly Opelka przegrał z Jasonem Jungiem i nie obroni tytułu. Kyle Edmund w półfinale po bitwie

Reilly Opelka został pokonany przez Jasona Junga i nie obroni tytułu w turnieju ATP Tour 250 w Nowym Jorku. Kyle Edmund wyeliminował Sonn Woo Kwona po trzysetowej bitwie i awansował do półfinału.

Reilly Opelka Getty Images / Steven Ryan / Na zdjęciu: Reilly Opelka
Reilly Opelka (ATP 40) na ćwierćfinale zakończył występ w Nowym Jorku. Amerykanin przegrał 7:5, 4:6, 4:6 z Jasonem Jungiem (ATP 131). W każdym secie było po jednym przełamaniu. Tajwańczyk obronił trzy z czterech break pointów i zdobył 39 z 49 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Opelka zaserwował 24 asy, ale odpadł z turnieju i nie obroni tytułu.

30-letni Jung pięć z siedmiu zwycięstw w głównym cyklu odniósł w nowojorskiej imprezie. W ubiegłym sezonie doszedł do ćwierćfinału, teraz awansował do pierwszego półfinału. - Rywalizuję w ATP Tour od jakiegoś czasu i to moje największe osiągnięcie. Jestem bardzo szczęśliwy, że ciężka praca się opłaca - powiedział Tajwańczyk dla atptour.com.

W półfinale Jung zmierzy się z Andreasem Seppim (ATP 98), który zwyciężył 6:7(2), 6:4, 6:1 Jordana Thompsona (ATP 63). Włoch od stanu 6:7, 1:3 zdobył 11 z 13 kolejnych gemów. W trwającym dwie godziny i 14 minut meczu zniwelował dwa z trzech break pointów, a sam wykorzystał cztery z ośmiu szans na przełamanie. Zaserwował siedem asów i zgarnął 46 z 59 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Seppi podwyższył na 3-0 bilans spotkań z Australijczykiem.

Thompson w poprzedniej rundzie wyeliminował najwyżej rozstawionego Johna Isnera. Seppi powalczy o 10. singlowy finał w ATP Tour. Ostatni osiągnął w styczniu 2019 roku i przegrał w nim z Alexem de Minaurem. Włoch w swoim dorobku ma trzy tytuły, które zdobył w Eastbourne (2011), Belgradzie (2012) i Moskwie (2012).

Kyle Edmund (ATP 62) wygrał 3:6, 6:2, 7:6(5) z Soonem Woo Kwonem (ATP 84). W ciągu dwóch godzin i siedmiu minut obaj tenisiści zaliczyli po trzy przełamania. Brytyjczyk zaserwował siedem asów i zdobył o dwa punkty więcej od Koreańczyka (86-84). Edmund powalczy o trzeci finał, pierwszy od października 2018 roku, gdy zdobył tytuł w Antwerpii.

Kolejnym rywalem Brytyjczyka będzie Miomir Kecmanović (ATP 54), który pokonał 3:6, 6:2, 6:4 Ugo Humberta (ATP 43). W ciągu godziny i 48 minut Serb odparł cztery z pięciu break pointów i uzyskał trzy przełamania. Wywalczył 41 z 53 punktów przy swoim pierwszym podaniu i podwyższył na 3-0 bilans spotkań z Francuzem. Kecmanović awansował do drugiego półfinału w sezonie, po Dosze.

New York Open, Nowy Jork (USA)
ATP World Tour 250, kort twardy w hali, pula nagród 719,3 tys. dolarów
piątek, 14 lutego

ćwierćfinał gry pojedynczej:

Miomir Kecmanović (Serbia, 6) - Ugo Humbert (Francja, 4) 3:6, 6:2, 6:4
Kyle Edmund (Wielka Brytania, 8) - Soon Woo Kwon (Korea Południowa) 3:6, 6:2, 7:6(5)
Jason Jung (Tajwan, Q) - Reilly Opelka (USA, 3) 5:7, 6:4, 6:4
Andreas Seppi (Włochy) - Jordan Thompson (Australia) 6:7(2), 6:4, 6:1