Tenis. WTA Dubaj: Belinda Bencić nie obroni tytułu. Elina Switolina rozbita przez Jennifer Brady

Belinda Bencić przegrała z Anastazją Pawluczenkową i nie obroni tytułu w turnieju WTA Premier w Dubaju. Odpadła również Elina Switolina, która została rozbita przez Jennifer Brady.

Belinda Bencić PAP/EPA / LYNN BO BO / Na zdjęciu: Belinda Bencić
We wtorek z imprezą w Dubaju pożegnały się jej dwie mistrzynie. Broniąca tytułu Belinda Bencić (WTA 4) uległa 6:1, 1:6, 1:6 Anastazji Pawluczenkowej (WTA 31). W ciągu 90 minut miało miejsce 11 przełamań, z czego siedem dla Rosjanki. Moskwianka popełniła dziewięć podwójnych błędów, ale nie przeszkodziło jej to w odniesieniu drugiego zwycięstwa nad Szwajcarką. Bilans ich meczów to teraz 4-2 dla Bencić.

- Po prostu walczyłam, próbując trafić każdą piłkę, starając się pozostać w grze. Mentalnie byłam pozytywnie nastawiona. O Boże, to jest takie krępujące - pomyślałam, przy 0:5 w pierwszym secie. Nie ważne jaki jest wynik, po prostu graj. Powoli zaczęłam odwracać losy meczu i odnajdować swoją grę - mówiła Pawluczenkowa dla wtatennis.com.

Rosjanka zanotowała drugą wygraną z tenisistką z Top 10 rankingu w tym roku. W styczniu wyeliminowała Karolinę Pliskovą w drodze do ćwierćfinału Australian Open. W II rundzie Pawluczenkowa zmierzy się z Rumunką Soraną Cirsteą lub Estonką Anett Kontaveit.

Elina Switolina (WTA 6), która w Dubaju triumfowała w 2017 i 2018 roku, przegrała 2:6, 1:6 z Jennifer Brady (WTA 52) po zaledwie godzinie. Ukrainka popełniła pięć podwójnych błędów i zdobyła tylko 33 z 90 rozegranych punktów (37 proc.). Amerykanka posłała pięć asów i odniosła drugie w tym roku, zarazem w karierze, zwycięstwo nad zawodniczką z czołowej "10". W Brisbane wyeliminowała Ashleigh Barty. Kolejną rywalką Brady będzie Marketa Vondrousova.

Kristina Mladenović (WTA 38) wróciła ze stanu 1:3 w pierwszym secie i wygrała 6:4, 6:3 z Alaksandrą Sasnowicz (WTA 114). W ciągu 92 minut Francuzka zgarnęła 29 z 39 punktów przy własnym pierwszym podaniu i wykorzystała pięć z siedmiu break pointów. W II rundzie spotka się z Karoliną Pliskovą, którą w 2017 roku wyeliminowała w tej samej fazie imprezy. Miesiąc temu w Australian Open lepsza była Czeszka.

Katerina Siniakova (WTA 58) zwyciężyła 6:4, 4:6, 6:0 Karolinę Muchovą (WTA 27). W trwającym godzinę i 52 minuty meczu niżej notowana Czeszka zamieniła na przełamanie pięć z 11 szans. Dajana Jastremska (WTA 26) roztrwoniła prowadzenie 5:2 w trzecim secie i przegrała 7:5, 3:6, 6:7(2) z Weroniką Kudermetową (WTA 39) po dwóch godzinach i 18 minutach. W II rundzie Rosjanka zmierzy się z Garbine Muguruzą.

Dubai Duty Free Tennis Championships, Dubaj (Zjednoczone Emiraty Arabskie)