Tenis. ATP Dubaj: Stefanos Tsitsipas i Benoit Paire w II rundzie. Porażki Fabio Fogniniego i Roberto Bautisty

Stefanos Tsitsipas w dwóch setach pokonał Pablo Carreno w I rundzie rozgrywanego na kortach twardych turnieju ATP 500 w Dubaju. We wtorek wygrali także m.in. Benoit Paire i Filip Krajinović, a odpadli rozstawieni Fabio Fognini i Roberto Bautista.

Marcin Motyka
Stefanos Tsitsipas Getty Images / Clive Brunskill / Na zdjęciu: Stefanos Tsitsipas
Przed rokiem Stefanos Tsitsipas po triumfie w Marsylii dotarł do finału turnieju ATP 500 w Dubaju. W tym sezonie sytuacja się powtarza i do Dubai Duty Free Tennis Championships znów przystąpił po tytule we Francji. Czy powtórzy osiągnięcie sprzed 12 miesięcy? We wtorek wykonał ku temu pierwszy krok, w I rundzie pokonując 7:6(1), 6:1 Pablo Carreno.

- Cieszę się, że wygrałem w dwóch setach. Nie spędziłem dodatkowego czasu na korcie, co z pewnością mi pomoże - powiedział, cytowany przez portal atptour.com, Tsitsipas, dla którego to piąty z rzędu wygrany mecz bez straty partii. W 1/8 finału Grek zagra z Aleksandrem Bublikiem, pogromcą z I rundy Huberta Hurkacza. - Bublik to nieobliczalny tenisista. Na korcie robi nieoczekiwane rzeczy. A ja będę musiał wykonać swoją pracę tak, jak dotychczas - dodał 21-latek z Aten.

Pojedynek Benoita Paire'a z Marinem Ciliciem był jednym z najciekawiej zapowiadających się meczów drugiego dnia turnieju. I spotkanie nie zawiodło. Po ponad dwuipółgodzinnej walce Francuz zwyciężył 2:6, 7:5, 7:6(1), broniąc czterech meczboli. - Nie było łatwo. Przegrałem z nim pięć poprzednich meczów, w tym miesiąc temu w Australian Open, dlatego jestem bardzo szczęśliwy, że wygrałem - przyznał rozstawiony z numerem ósmym Paire, który o ćwierćfinał powalczy z rodakiem, Richardem Gasquetem.

W Dubai Duty Free Tennis Championships nie ma już oznaczonego "czwórką" Fabio Fogniniego. Włoch przegrał 6:3, 4:6, 5:7 z Danielem Evansem, mimo że w decydującym secie prowadził z przełamaniem. - Jestem zadowolony, że przeszedłem przez ten mecz. Z Fabio nigdy nie gra się łatwo - skomentował Evans, rywal w II rundzie Pierre'a-Huguesa Herberta. Francuz wyeliminował Yoshihito Nishiokę, który jeszcze w niedzielę rozgrywał finał zawodów w amerykańskim Delray Beach.

Odpadł także inny rozstawiony, Roberto Bautista. Hiszpan, turniejowa "piątka", w dwóch setach uległ Janowi-Lennardowi Struffowi. Niemiec w II rundzie zmierzy się z Nikołozem Basilaszwilim. Gruzin po 157-minutowej walce ograł Ricardasa Berankisa.

Rywalem Gaela Monfilsa w 1/8 finału został Yasutaka Uchiyama. Japoński kwalifikant wygrał 3:6, 6:1, 6:2 z Yenem-Hsunem Lu. Inny tenisista z eliminacji, Dennis Novak, pokonał Prajnesha Gunneswarana i w kolejnej fazie zmierzy się z Karenem Chaczanowem. Z kolei Filip Krajinović pokonał Joao Sousą i w II rundzie zagra z Andriejem Rublowem, którego ograł przed dwoma tygodniami w Rotterdamie.

Dubai Duty Free Tenis Championships, Dubaj (Zjednoczone Emiraty Arabskie)
ATP Tour 500, kort twardy, pula nagród 2,794 mln dolarów
wtorek, 25 lutego

I runda gry pojedynczej:

Stefanos Tsitsipas (Grecja, 2) - Pablo Carreno (Hiszpania) 7:6(1), 6:1
Benoit Paire (Francja, 8) - Marin Cilić (Chorwacja) 2:6, 7:5, 7:6(1)
Dennis Novak (Austria, Q) - Prajnesh Gunneswaran (Indie, WC) 6:4, 6:3

ATP Dubaj: pogrom na otwarcie w wykonaniu Novaka Djokovicia. 10. z rzędu zwycięstwo Gaela Monfilsa