Tenis. ATP Acapulco: Rafael Nadal wygrał nocny pojedynek. Alexander Zverev odpadł w II rundzie

Rafael Nadal pokonał w dwóch setach Miomira Kecmanovicia i awansował do ćwierćfinału turnieju ATP Tour 500 na kortach twardych w Acapulco. W środę porażek doznali przedstawiciele młodego pokolenia - Alexander Zverev i Felix Auger-Aliassime.

Rafał Smoliński
Rafael Nadal PAP/EPA / SCOTT BARBOUR / Na zdjęciu: Rafael Nadal
Najwyżej rozstawiony w otwartych mistrzostwach Meksyku Rafael Nadal skończył grać po godz. 1:00 w nocy czasu lokalnego, ale był w bardzo dobrym nastroju. W pierwszym secie Miomir Kecmanović nie stawił większego oporu. W drugiej odsłonie młody Serb wrócił ze stanu 3:5, jednak w 12. gemie znów dał się przełamać. W takich okolicznościach aktualny wicelider rankingu ATP zwyciężył 6:2, 7:5.

- To bardzo niebezpieczny zawodnik. Młody, z dużą energią. Jestem bardzo zadowolony z tego zwycięstwa. Zagrałem bardzo dobrze pierwszego seta, co dało mi pewności. W drugim zmarnowałem co prawda szansę na wyserwowanie wygranej, ale poza tym uważam, że był to z mojej strony bardzo dobry mecz - mówił Hiszpan w pomeczowym wywiadzie.

W czwartek Nadal spotka się z Koreańczykiem Soon Woo Kwonem, który postarał się o niespodziankę i pokonał oznaczonego "ósemką" Serba Dusana Lajovicia 7:6(2), 6:0. Tenisista z Azji osiągnął już w tym roku ćwierćfinały zawodów w Pune, Nowym Jorku i Delray Beach, ale teraz dotarł do tej fazy w imprezie rangi ATP Tour 500.

Wielkim rozczarowaniem zakończył się występ oznaczonego "dwójką" Alexandra Zvereva. Niemiec pokazał swoje oblicze znane choćby z tegorocznego ATP Cup, gdyż popełnił zbyt dużo błędów, w tym dziewięć podwójnych. Serwis był w środę jego piętą achillesową, dlatego dziwić nie powinno, że skończyło się na pewnym zwycięstwie Tommy'ego Paula 6:3, 6:4. Amerykanin zwierzy się w czwartek ze swoim rodakiem Johnem Isnerem, który z pomocą 28 asów odprawił innego reprezentanta USA, Marcosa Girona.

Mniejszym zaskoczeniem była porażka Feliksa Augera-Aliassime'a. 19-latek z Montrealu pokazał się z bardzo dobrej strony w europejskich halach i miał prawo być zmęczony po przenosinach do Meksyku. W środę lepszy od niego o dwa przełamania okazał się Brytyjczyk Kyle Edmund. Jego przeciwnikiem w ćwierćfinale będzie Amerykanin Taylor Fritz, pogromca Francuza Ugo Humberta.

Ozdobą trzeciego dnia zmagań w Acapulco był bez wątpienia pojedynek Grigora Dimitrowa z Adrianem Mannarino. W bardzo widowiskowym spotkaniu Bułgar obronił w 10. gemie trzeciego seta dwie piłki meczowe i po 164 minutach pokonał Francuza 6:7(8), 6:2, 7:6(2). Dzięki temu dojdzie w czwartek do interesującego starcia Dimitrowa ze Stanem Wawrinką, który odprawił Hiszpana Pedro Martineza. Szwajcar ma z Bułgarem bilans 7-4, a do tego wygrał trzy mecze w ubiegłym sezonie.

Abierto Mexicano Telcel, Acapulco (Meksyk)