Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Tenis. Koronawirus. Brytyjski ekspert nie ma złudzeń: Zorganizowanie Wimbledonu w 2020 roku jest niemożliwe

Russell Fuller, brytyjski dziennikarz i znawca tenisa, jest przekonany, że nie uda się rozegrać Wimbledonu 2020. - Kiedy zbierze się zarząd, prawie na pewno dojdzie do wniosku, że zorganizowanie Wimbledonu w 2020 roku jest niemożliwe - stwierdził.
Marcin Motyka
Marcin Motyka
logo Wimbledonu złożone z kwiatów PAP/EPA / OLIVIER HOSLET / Na zdjęciu: logo Wimbledonu złożone z kwiatów

Pandemia koronawirusa może doprowadzić do odwołania Wimbledonu. W przyszłym tygodniu dojdzie do spotkania działaczy All England Lawn Tennis Clubu (AELTC), podczas którego mają zapaść decyzje w sprawie tegorocznej edycji The Championships. Turniej planowano ma odbyć się w dniach 29 czerwca - 12 lipca, lecz rozważane są jego przełożenie lub anulowanie.

Tymczasem Russell Fuller nie ma złudzeń. Jeden z najbardziej szanowanych brytyjskich ekspertów tenisowych, dziennikarz i korespondent stacji BBC, stwierdził, że Wimbledon 2020 nie zostanie rozegrany.

- Kiedy w przyszłym tygodniu zbierze się zarząd All England Clubu, prawie na pewno dojdzie do wniosku, że zorganizowanie Wimbledonu w 2020 roku jest po prostu niemożliwe - napisał Fuller w komentarzu zamieszczonym na portalu bbc.co.uk.

ZOBACZ WIDEO: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny film

- Rozegranie turnieju za zamkniętymi drzwiami zostało formalnie wykluczone, dlatego wydaje mi się, że nie ma szans, by Wimbledon każdego dnia turnieju był w stanie przyjąć 40 tys. osób. Tego rodzaju wydarzenie będzie stanowić nieuniknione obciążenie dla systemu opieki zdrowotnej i policji. Dodatkowo pod koniec przyszłego miesiąca mają rozpocząć się prace nad budową turniejowego zaplecza i nie można tego zrobić bez znacznej liczby ludzi na miejscu - zaznaczył.

Brytyjczyk uważa, że przełożenie turnieju o kilka tygodni także może okazać się niemożliwe. - W związku z przełożeniem igrzysk olimpijskich w kalendarzu pojawiła się luka, ale przesunięcie turnieju o trzy tygodnie raczej nie zrobi różnicy. A ze względu na specyfikę nawierzchni trawiastej, pójście drogą Rolanda Garrosa i rozegranie Wimbledonu we wrześniu jest po prostu niepraktyczne - wyjaśnił.

Od momentu powstania Wimbledonu, w 1877 roku, turniej tylko dziesięciokrotnie został odwołany - z powodu I wojny światowej (lata 1915-18) i II wojny światowej (1940-45).

Andy i Jamie Murrayowie marzą, by razem zagrać w Wimbledonie. "Mam nadzieję, że otrzymamy taką szansę"

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Czy uważasz, że Wimbledon 2020 zostanie rozegrany?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Tenis na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (0):
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×