ATP Bastad: Kontuzja Verdasco

Rozstawiony z ''jedynką'' Fernando Verdasco nie zdołał ukończyć ćwierćfinałowego spotkania z Juanem Monaco z Argentyny. Hiszpan poddał mecz przy stanie 1:6 1:3.

Marek Furjan

Już w pierwszych minutach meczu widać było wyraźnie, że Fernando Verdasco nie jest w pełni sił. Słaniał się po korcie, przez cały czas kręcił opuszczoną głową. Jego ćwierćfinałowy przeciwnik - Juan Monaco - nie musiał zbyt wiele napracować się, aby odnieść zwycięstwo. Verdasco popełniał bardzo wiele niewymuszonych błędów, próbował skracać wymiany. Powodem był uraz nogi, na który narzekał od rozpoczęcia spotkania. Po przegraniu swojego podania w drugim secie, Verdasco poddał mecz.

Rywalem Juana Monaco w półfinale będzie kolejny Hiszpan - Tommy Robredo. Tym samym będzie to powtórka półfinału z zeszłorocznego Orange Warsaw Open, kiedy Robredo triumfował w dwóch setach.

Catella Swedish Open, Bastad
pula nagród 450 tysięcy euro
piątek, 17 lipca 2009
ćwierćfinały turnieju głównego

Tommy Robredo (Hiszpania,4) - Teimuraz Gabaszwili (Rosja) 6:4 6:0
Juan Monaco (Argentyna) - Fernando Verdasco (Hiszpania,1) 6:1 3:1 i krecz Verdasco