Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

ATP troszczy się o samopoczucie tenisistów. Pomoże firma byłego kapitana Arsenalu

Władze Stowarzyszenia Tenisistów Profesjonalnych (ATP) poinformowały o nawiązaniu współpracy z organizacjami Sporting Chance i Headspace. Firma zarządzana przez byłego piłkarza Tony'ego Adamsa zatroszczy się o poprawę kondycji mentalnej graczy.
Rafał Smoliński
Rafał Smoliński
Tony Adams Getty Images / Gonzalo Arroyo Moreno / Na zdjęciu: Tony Adams

Z powodu pandemii COVID-19 wszystkie zawodowe rozgrywki tenisowe są zawieszone co najmniej do końca lipca. Z tego względu sytuacja materialna wielu graczy uległa pogorszeniu, bo zniknęły dochody uzyskiwane z występów na światowych kortach.

ATP postanowiło zatroszczyć się o samopoczucie tenisistów w dobie koronawirusa. Dzięki współpracy ze Sporting Chance zawodnicy będą mogli skorzystać z całodobowej infolinii i uzyskać porady natury emocjonalnej i psychologicznej.

Firmę Sporting Chance założył 20 lat temu Tony Adams. - Cieszymy się, że będziemy mogli współpracować w tym trudnym dla wszystkich momencie. Wyzwania, przed którymi stoją sportowcy ze względu na pandemię, wpływają na nas na bardzo różne sposoby - powiedział były kapitan Arsenal FC i wieloletni reprezentant Anglii w piłce nożnej.

Drugą firmą, która będzie pomagać ATP, jest Headspace. Organizacja udostępni tenisistom w ramach aplikacji dostęp do ponad 1200 godzin kursów z dziedziny medytacji i koncentracji. Pozwoli to zawodnikom poprawić samopoczucie w trudnych czasach pandemii COVID-19.

Czytaj także:
W którym sporcie jest większa presja?
Szczere wyznanie Roberto Bautisty

ZOBACZ WIDEO: Koronawirus. Czy zabraknie pieniędzy na polski sport? "Liczę na to, że budżet ministerstwa sportu będzie wyglądał tak samo"Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Polub Tenis na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty

Komentarze (0):

  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×