Tenis. W czerwcu turniej w Rosji. Zagrają Karen Chaczanow, Andriej Rublow i Anastazja Pawluczenkowa

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Alex Grimm / Na zdjęciu: Karen Chaczanow
Getty Images / Alex Grimm / Na zdjęciu: Karen Chaczanow
zdjęcie autora artykułu

Rosja otwiera się na rywalizację zawodowych tenisistów. W czerwcu w Chimkach pod Moskwą zostanie zorganizowany turniej z udziałem czołowych krajowych graczy - Karena Chaczanowa, Andrieja Rublowa i Anastazji Pawluczenkowej.

Wobec zawieszenia cyklu ATP Tour organizowane są nieoficjalne turnieje krajowe. Tenisiści grają m.in. w USA, Niemczech, Austrii czy Czechach, a za kilka tygodni zostanie wznowiona rywalizacja w Polsce, Hiszpanii, Włoszech i Wielkiej Brytanii.

Kolejnym krajem, który otwiera się na zmagania zawodowców, jest Rosja. Dziennik "Kommersant" poinformował, że w czerwcu w podkmoskiewskich Chimkach zostanie rozegrany turniej z udziałem najlepszych lokalnych zawodników i zawodniczek.

Dokładny termin imprezy nie został jeszcze podany. Wiadomo, że odbędzie się na obiektach akademii tenisowej Aleksandra Ostrowskiego. Chęć występu zgłosili Karen Chaczanow, Andriej Rublow, Jewgienij Donskoj, Anastazja Pawluczenkowa, Anastazja Potapowa, Weronika Kudermetowa i Witalia Diaczenko.

Przypomnijmy, że w związku pandemią koronawirusa rozgrywki cyklów ATP, WTA i ITF zostały zatrzymane na początku marca. Przerwa potrwa co najmniej do końca lipca.

Generali Austria Pro Series: trzysetowe wygrane Juergena Melzera i Dennisa Novaka. Moritz Thiem znów przegrał

ZOBACZ WIDEO: Koronawirus. Mistrz olimpijski jest strażakiem. Zbigniew Bródka opowiedział o pracy w czasach zarazy

Źródło artykułu: