Altec/Styslinger Tennis Exhibition: Hubert Hurkacz przegrał pierwszy mecz

Hubert Hurkacz przegrał pierwszy mecz w rozgrywanym na korcie twardym pokazowym turnieju w Miami. W poniedziałek Polak w dwóch setach uległ Brandonowi Nakashimie.

Marcin Motyka
Hubert Hurkacz PAP/EPA / LYNN BO BO / Na zdjęciu: Hubert Hurkacz
Hubert Hurkacz zdecydował się na drugi występ w turnieju pokazowym w czasie zawieszenia rozgrywek głównego cyklu. W maju Polak zagrał w imprezie w West Palm Beach, gdzie zajął trzecie miejsce. Z kolei w tym tygodniu stanął się na zawodów Altec/Styslinger Tennis Exhibition w Miami.

Turniej rozgrywany jest zgodnie z zasadami reżimu sanitarnego. Nie ma kibiców oraz arbitrów liniowych, a na korcie przebywają tylko tenisiści i sędzia główny. Mecze odbywane są w formule Fast 4 (set do czterech wygranych gemów i z tie breakiem przy stanie 3:3).

Taki format sprzyja niespodziankom. I właśnie to w poniedziałek spotkało Hurkacza. W spotkaniu I rundy klasyfikowany na 29. miejscu w rankingu ATP Polak zmierzył się z notowanym na 218. lokacie Brandonem Nakashimą i poniósł porażkę.

O losach pierwszej partii zadecydował tie break. W nim Nakashima wykorzystał drugą piłkę setową i zwyciężył 8-6. W drugiej odsłonie Hurkacz błyskawicznie został przełamany, nie odrobił już straty i ostatecznie przegrał z Amerykaninem 3:4(6), 1:4.

Mimo porażki, Hurkacz będzie dalej rywalizował. Pokonani w I rundzie dostaną bowiem możliwość rozegrania następnych meczów w tzw. "małym turnieju". Jego kolejnym rywalem ma być JC Aragone.

Altec/Styslinger Tennis Exhibition, Miami (USA)
turniej pokazowy, kort twardy
poniedziałek, 29 czerwca

I runda:

Brandon Nakashima (USA) - Hubert Hurkacz (Polska) 4:3(6), 4:1

Katarzyna Piter bierze udział w turnieju Janko Tipsarevicia. Polka rozgromiła pierwszą rywalkę