Tenis. Mistrzostwa Polski Juniorów. Rozalia Gruszczyńska i Maks Kaśnikowski najlepsi we Wrocławiu

Rozalia Gruszczyńska (Górnik Bytom) i Maks Kaśnikowski (TMTC Piaseczno) zwyciężyli w mistrzostwach Polski juniorów. Turniej rozegrano na kortach Krzyckiego Klubu Tenisowego we Wrocławiu.

Rafał Smoliński
Maks Kaśnikowski i Rozalia Gruszczyńska Materiały prasowe / Mistrzostwa Polski Juniorów / Na zdjęciu: Maks Kaśnikowski i Rozalia Gruszczyńska
Zaledwie 16-letnia Rozalia Gruszczyńska sięgnęła po tytuł w singlu juniorek. W finale spotkała się z Aleksandrą Wierzbowską i wygrała 6:2, 6:2, choć mecz trwał ponad dwie godziny. - Decydowały najważniejsze piłki w końcówkach gemów, które grałam dziś bardzo dobrze - przyznała po meczu reprezentantka Górnika Bytom.

Gruszczyńska wystąpi w mistrzostwach Polski seniorów, które w dniach 13-19 lipca odbędą się w Bytomiu. - Zagram w turnieju Lotos PZT Polish Tour we Wrocławiu, a potem w mistrzostwach Polski seniorek na moich kortach w Bytomiu. Będę potem walczyć o prawo gry w juniorskich szlemach, a następnie w turniejach zawodowych - wyjawiła.

W finale singla juniorów triumfował Maks Kaśnikowski. Podopieczny trenera Mario Trnovskiego zadebiutował w marcu w drużynie narodowej rywalizującej w Pucharze Davisa. W decydującym pojedynku mistrzostw Polski juniorów wygrał z Jaszą Szajrychem 6:3, 7:6(5).

- To był dla mnie najtrudniejszy pojedynek w turnieju. Jasza zagrał świetnie - stwierdził nowy mistrz kraju w kategorii do lat 18. - Zawody były znakomicie obsadzone, dlatego tym bardziej cieszę się z wygranej - dodał Kaśnikowski, który również weźmie udział w turnieju Lotos PZT Polish Tour we Wrocławiu i mistrzostwach Polski seniorów w Bytomiu.

Emocje towarzyszyły decydującym spotkaniom w grze podwójnej i mikście, które zostały rozstrzygnięte po super tie breaku. W deblu dziewcząt tytuł wywalczyły Zuzanna Szczepańska i Aleksandra Wierzbowska, a u chłopców Piotr Kusiewicz i Marcel Politowicz. W grze mieszanej mistrzami zostali Laura Duhl i Szymon Kielan.

Wyniki finałów mistrzostw Polski juniorów 2020:
singiel juniorek: Rozalia Gruszczyńska - Aleksandra Wierzbowska 6:2, 6:2
singiel juniorów: Maks Kaśnikowski - Jasza Szajrych 6:3, 7:6(5)
debel juniorek: Zuzanna Szczepańska / Aleksandra Wierzbowska - Rozalia Gruszczyńska / Alicja Formella 3:6, 6:0, 12-10
debel juniorów: Piotr Kusiewicz / Marcel Politowicz - Aleksander Orlikowski / Maks Kaśnikowski 3:6, 6:3, 10-7
mikst: Laura Duhl / Szymon Kielan - Zuzanna Szczepańska / Dawid Wiśniewski 7:5, 6:7(4), 11-9