Tenis. WTA Lexington: Cori Gauff wygrała maraton z Aryną Sabalenką. Trzeci ćwierćfinał Ons Jabeur w 2020 roku

Amerykanka Cori Gauff wyeliminowała rozstawioną z numerem drugim Białorusinkę Arynę Sabalenkę w II rundzie turnieju WTA International w Lexington. Ons Jabeur awansowała do trzeciego ćwierćfinału w tym roku.

Cori Gauff PAP/EPA / ROMAN PILIPEY / Na zdjęciu: Cori Gauff
W Lexington odbywa się pierwszy turniej głównego cyklu w USA od ubiegłorocznego US Open. Jego mistrzynią nie zostanie rozstawiona z numerem drugim Aryna Sabalenka (WTA 11). W II rundzie Białorusinka przegrała 6:7(4), 6:4, 4:6 z 16-letnią Cori Gauff (WTA 53).

W pierwszym secie tenisistka z Mińska z 2:5 wyszła na 6:5 i miała do dyspozycji serwis, ale została przełamana. W drugiej partii pogoń rozpoczęła Amerykanka. Z 2:5 zbliżyła się na 4:5, jednak w 10. gemie oddała podanie. W decydującej odsłonie Sabalenka z 0:2 wyszła na 4:3, ale do końca zdobyła jeszcze tylko trzy punkty.

W trwającym dwie godziny i 48 minut meczu Gauff popełniła 10 podwójnych błędów, a Sabalenka miała ich 14. Obie tenisistki zaliczyły po siedem przełamań. Białorusinka zdobyła o trzy punkty więcej. Była to pierwsza konfrontacja tych zawodniczek.

Ons Jabeur (WTA 39) zwyciężyła 3:6, 6:2, 6:4 Olgę Goworcową (WTA 135) i osiągnęła trzeci ćwierćfinał w sezonie, po Australian Open i Dosze. W ciągu godziny i 49 minut Tunezyjka zaserwowała 10 asów. Pięć razy została przełamana, a sama wykorzystała siedem z dziewięciu break pointów. Kolejną rywalką Jabeur będzie Gauff.

Marie Bouzkova (WTA 48) wygrała 6:4, 6:2 z Anną Blinkową (WTA 61) w godzinę i 42 minuty. Rosjanka popełniła osiem podwójnych błędów i zdobyła tylko 11 z 31 punktów przy swoim drugim podaniu. Czeszka odparła dwa z trzech break pointów i wykorzystała cztery z sześciu okazji na przełamanie. Doszła do drugiego ćwierćfinału sezonie. W marcu w Monterrey zaliczyła pierwszy finał w głównym cyklu. Następną przeciwniczką Bouzkovej będzie Jennifer Brady, pogromczyni Magdy Linette.

Marie Bouzkova (Czechy) - Anna Blinkowa (Rosja) 6:4, 6:2

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Czy Cori Gauff awansuje do półfinału turnieju w Lexington?