Tenis. ATP Nowy Jork: Kamil Majchrzak w finałowej rundzie kwalifikacji. Polak pokonał Joao Sousę

Kamil Majchrzak awansował do finałowej rundy kwalifikacji rozgrywanego na kortach twardych w Nowym Jorku turnieju Western & Southern Open. W czwartek Polak w dwóch setach pokonał Joao Sousę.

Marcin Motyka
Kamil Majchrzak PAP / Andrzej Grygiel / Na zdjęciu: Kamil Majchrzak
Kamil Majchrzak pojawił się na starcie kwalifikacji do głównej drabinki turnieju Western & Southern Open, który w tym roku został przeniesiony z Cincinnati do Nowego Jorku. W I rundzie dwustopniowych eliminacji Polak, aktualnie 108. singlista świata, trafił na notowanego na 66. lokacie Joao Sousę. Reprezentant naszego kraju wygrał ten pojedynek 6:3, 6:3.

Losy pierwszego seta rozstrzygnęły się w jego środkowej fazie. Najpierw Majchrzak utrzymał podanie w maratońskim, trwającym blisko kwadrans, szóstym gemie, by w kolejnym przełamać rywala, a po chwili objąć prowadzenie 5:2. Z kolei w drugiej odsłonie od stanu 2:3 Polak zdobył cztery gemy z rzędu, co pozwoliło mu triumfować w całym spotkaniu.

Mecz trwał godzinę i 15 minut. W tym czasie Majchrzak posłał trzy asy (Sousa siedem), popełnił osiem podwójnych błędów serwisowych, wykorzystał trzy z pięciu break pointów, obronił wszystkie (dziewięć) szanse na przełamanie dla Sousy i łącznie zdobył 75 punktów, o 16 więcej od Portugalczyka.

W finałowej rundzie kwalifikacji Majchrzak zmierzy się z rozstawionym z numerem 16. Cameronem Norrie'em (ATP 77), który wygrał 7:6(3), 6:2 z Michaiłem Kukuszkinem. Mecz odbędzie się w piątek i został zaplanowany na korcie nr 11 jako trzecie spotkanie dnia od godz. 17:00 czasu polskiego.

Western & Southern Open, Nowy Jork (USA)
ATP Masters 1000, kort twardy, pula nagród 4,222 mln dolarów
czwartek, 20 sierpnia

I runda eliminacji gry pojedynczej:

Kamil Majchrzak (Polska, PR) - Joao Sousa (Portugalia, 8) 6:3, 6:3

Guido Pella i Hugo Dellien wykluczeni z turnieju w Nowym Jorku. Mieli kontakt z zakażonym trenerem

Czy Kamil Majchrzak awansuje do głównej drabinki?