Tenis. ATP Nowy Jork: Andy Murray po pięknej walce pokonał Alexandra Zvereva. Pierwszy krok Daniła Miedwiediewa

Andy Murray w trzech setach pokonał Alexandra Zvereva w hicie II rundy rozgrywanego na kortach twardych w Nowym Jorku turnieju Western & Southern Open. Pierwszy krok w kierunku obrony tytułu wykonał Danił Miedwiediew.

Marcin Motyka
Andy Murray PAP/EPA / JASON SZENES / Na zdjęciu: Andy Murray
Zacząłem odczuwać, jak bardzo tęsknię za tenisem. Jak brakuje mi emocji związanych z rywalizacją i zwycięstwem w wielkim meczu - powiedział Alexander Zverev przed startem turnieju ATP w Nowym Jorku. W swoim pierwszym oficjalnym meczu od połowy lutego Niemiec od razu zmierzył się z wymagającym rywalem - Andym Murrayem. Wprawdzie obecnie Szkot po operacji biodra zajmuje dopiero 134. miejsce w rankingu, ale to wciąż tenisista o ogromnej klasie. I Zverev w poniedziałek się o tym przekonał, przegrywając 3:6, 6:3, 5:7.

O losach dwóch pierwszych setów decydowały pojedyncze przełamania. Trzeci był huśtawką emocji dla obu tenisistów. Pojawiło się zmęczenie, zaczęła zawodzić dokładność, co przełożyło się na szalony przebieg tej partii. Z tej wojny nerwów w końcówce zwycięsko wyszedł Murray. Szkot prowadził 4:1, następnie przegrywał 4:5 ze stratą przełamania, ale odwrócił losy meczu, wygrał trzy ostatnie gemy i w efekcie całe spotkanie.

Pokonując aktualnie siódmego w rankingu ATP Zvereva, Murray odniósł 102. w karierze zwycięstwo nad rywalem z czołowej "10", ale pierwsze od czerwca 2017 roku, kiedy to w Rolandzie Garrosie ograł wówczas dziewiątego na świecie Keia Nishikoriego. Na wygranie dwóch spotkań w jednej imprezie rangi Masters 1000 czekał od listopada 2016, gdy triumfował w paryskiej hali Bercy. O ćwierćfinał powalczy z Milosem Raoniciem, który wyeliminował jego rodaka, Daniela Evansa.

Danił Miedwiediew wykonał pierwszy krok w kierunku obrony tytułu w Western & Southern Open. Rosjanin pokonał 6:4, 6:4 kwalifikanta Marcosa Girona. - Cieszę się, że wygrałem. Nie grałem dobrze, ale dwa razy go przełamałem. Przed następną rundą mam wiele rzeczy do poprawienia - mówił, cytowany przez atptour.com. Kolejnym rywalem Miedwiediewa będzie inny tenisista z eliminacji, Aljaz Bedene. Słoweniec okazał się lepszy od Taylora Fritza.

Poniedziałek nie był udanym dniem dla rozstawionych Kanadyjczyków. Oznaczony numerem 15. Felix Auger-Aliassime przegrał 7:6(4), 2:6, 5:7 z Tennysem Sandgrenem, mimo że w decydującym secie prowadził 5:3. Kilka godzin później Denis Shapovalov, turniejowa "12", również w trzech partiach uległ Janowi-Lennardowi Struffowi. Niemiec w 1/8 finału zagra z Davidem Goffinem.

Przeciwnikiem Stefanosa Tsitsipasa w III rundzie został John Isner. Rozstawiony z numerem 16. Amerykanin w poniedziałek zaserwował aż 35 asów i po 167-minutowej batalii pokonał 4:6, 7:6(3), 7:6(5) Johna Millmana. Z kolei Karen Chaczanow, turniejowa "11", wyeliminował Pablo Carreno. Tymczasem w meczu tenisistów, których dzieli aż 40 centymetrów wzrostu, Reilly Opelka (210 cm) wygrał 6:3, 7:6(4) z Diego Schwartzmanem (170).

Western & Southern Open, Nowy Jork (USA)
ATP Masters 1000, kort twardy, pula nagród 4,222 mln dolarów
poniedziałek, 24 sierpnia

II runda gry pojedynczej:

Danił Miedwiediew (Rosja, 3) - Marcos Giron (USA, Q) 6:4, 6:4
Karen Chaczanow (Rosja, 11) - Pablo Carreno (Hiszpania) 7:6(8), 6:1
John Isner (USA, 16) - John Millman (Australia) 4:6, 7:6(3), 7:6(5)
Andy Murray (Wielka Brytania, WC) - Alexander Zverev (Niemcy, 5) 6:3, 3:6, 7:5
Reilly Opelka (USA) - Diego Schwartzman (Argentyna, 9) 6:3, 7:6(4)
Jan-Lennard Struff (Niemcy) - Denis Shapovalov (Kanada, 12) 7:6(4), 3:6, 6:4
Tennys Sandgren (USA, WC) - Felix Auger-Aliassime (Kanada, 15) 6:7(4), 6:2, 7:6(5)
Milos Raonić (Kanada) - Daniel Evans (Wielka Brytania) 6:3, 7:5
Aljaz Bedene (Słowenia, Q) - Taylor Fritz (USA) 7:6(5), 7:5

ATP Nowy Jork: udana inauguracja Łukasza Kubota i Marcelo Melo. Wygrali trudny mecz