Tenis. WTA Strasburg: Jekaterina Aleksandrowa w 39 minut w II rundzie. Sloane Stephens za burtą

Rosjanka Jekaterina Aleksandrowa w 39 minut rozbiła Australijkę Storm Sanders w I rundzie turnieju WTA International w Strasburgu. Odpadła Amerykanka Sloane Stephens, która przegrała z Japonką Nao Hibino.

Jekaterina Aleksandrowa Getty Images / Yong Teck Lim / Na zdjęciu: Jekaterina Aleksandrowa
W Strasburgu tenisistki mają ostatni szansę, aby zbudować formę na rozpoczynający się 27 września Roland Garros. W poniedziałek do II rundy awansowała Jekaterina Aleksandrowa (WTA 31), która rozbiła 6:1, 6:0 Storm Sanders (WTA 277). W ciągu zaledwie 39 minut Rosjanka zgarnęła 49 z 67 rozegranych punktów (73 proc.).

Następną rywalką Aleksandrowej będzie Katerina Siniakova (WTA 62), która wygrała 4:6, 7:6(3), 6:1 z Bernardą Perą (WTA 61) po dwóch godzinach i 22 minutach. W meczu miało miejsce 15 przełamań, z czego osiem dla Czeszki. Amerykanka popełniła 17 podwójnych błędów, a Siniakova miała ich dziewięć. Tenisistka z Hradec Kralove podwyższyła na 4-0 bilans spotkań z Perą.

Sloane Stephens (WTA 34) przegrała 2:6, 6:3, 1:6 z Nao Hibino (WTA 84) po godzinie i 45 minutach. Amerykanka popełniła 11 podwójnych błędów i dziewięć razy została przełamana. Mistrzyni US Open 2017 odpadła w tym roku w I rundzie po raz ósmy na 10 turniejów. Kolejną rywalką Japonki będzie Zarina Dijas (WTA 76), która zwyciężyła 6:7(4), 7:5, 7:6(3) Christinę McHale (WTA 81) po trzech godzinach i ośmiu minutach. Kazaszka odrodziła się ze stanu 6:7, 0:4, a później wróciła jeszcze z 0:2 w trzecim secie.

Jelena Rybakina (WTA 18) zwyciężyła 7:5, 6:4 Greet Minnen (WTA 111). W pierwszym secie Kazaszka wróciła ze stanu 3:5 i obroniła piłkę setową. W trwającym 91 minut meczu zdobyła 25 z 34 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Wykorzystała cztery z dziewięciu break pointów. Rybakina po raz drugi w tym roku okazała się lepsza od Belgijki (II runda Australian Open).

Aryna Sabalenka (WTA 12) pokonała 6:4, 6:3 Ellen Perez (WTA 240). W ciągu 68 minut tenisistka z Mińska uzyskała cztery przełamania. W II rundzie Białorusinka zmierzy się z Anną Blinkową (WTA 59), która w 57 minut rozbiła 6:1, 6:2 Myrtille Georges (WTA 294). Rosjanka wykorzystała siedem z ośmiu break pointów.

Jelena Ostapenko (WTA 43) wygrała 6:2, 6:3 z Lauren Davis (WTA 68). W trwającym 77 minut spotkaniu Łotyszka wykorzystała sześć z 13 break pointów. W II rundzie mistrzyni Rolanda Garrosa 2017 spotka się z Kiki Bertens. Shuai Zhang (WTA 40) zwyciężyła 3:6, 6:4, 6:2 Ajlę Tomljanović (WTA 64). W pierwszym secie Chinka od 3:0 straciła sześć gemów z rzędu, a w drugim wróciła ze stanu 1:4. W trzeciej partii pokusiła się o kolejny powrót, tym razem z 0:2.

Alize Cornet (WTA 52) pokonała 6:3, 6:4 Polonę Hercog (WTA 47). W ciągu 99 minut Francuzka cztery razy została przełamana, a sama wykorzystała sześć z 18 break pointów. W 2013 roku zdobyła w Strasburgu tytuł. Kolejną jej rywalką będzie Rybakina.

Internationaux de Strasbourg, Strasburg (Francja)