Tenis. ATP Hamburg: Danił Miedwiediew i Gael Monfils odpadli w I rundzie. Nikołoz Basilaszwili nie obroni tytułu

Wtorkowe mecze I rundy rozgrywanego na kortach ziemnych turnieju ATP 500 w Hamburgu obfitowały w niespodzianki. Odpadli wysoko rozstawieni Danił Miedwiediew i Gael Monfils. Wyeliminowany został też broniący tytułu Nikołoz Basilaszwili.

Marcin Motyka
Danił Miedwiediew PAP/EPA / JUSTIN LANE / Na zdjęciu: Danił Miedwiediew
Po dotarciu do półfinału US Open Danił Miedwiediew wycofał się z występu w Rzymie i rywalizację w sezonie gry na kortach ziemnych rozpoczął w tym tygodniu w turnieju ATP w Hamburgu. Wejście na mączkę nie okazało się jednak dla Rosjanina udane. We wtorkowym meczu I rundy najwyżej rozstawiony w European Open 2020 Miedwiediew przegrał 4:6, 3:6 z Ugo Humbertem.

Pokonując aktualnie piątego w rankingu ATP Miedwiediewa, Humbert odniósł pierwsze w karierze zwycięstwo nad rywalem z Top 10. - Jestem zadowolony ze swojego poziomu. Danił jest świetnym tenisistą, więc to dla mnie wielka wygrana - mówił, cytowany przez atptour.com, Humbert, który w II rundzie zmierzy się z Jirim Veselym.

Z największego zwycięstwa w karierze we wtorek cieszył się również Yannick Hanfmann. Niemiec wygrał 6:4, 6:3 z aktualnie notowanym na dziewiątej lokacie w klasyfikacji ATP Gaelem Monfilsem, rozstawionym w Hamburgu z numerem trzecim. W II rundzie Hanfmann zagra z Cristianem Garinem. Chilijczyk oddał trzy gemy Keiowi Nishikoriemu.

Roberto Bautista wygrał pierwszy mecz jako ojciec. Hiszpan ograł 6:4, 6:3 Nikołoza Basilaszwilego, mistrza dwóch ostatnich edycji European Open. - Ostatni tydzień był dla mnie wyczerpujący. Jestem naprawdę dumny, że zostałem ojcem - przyznał oznaczony "czwórką" Bautista, który o ćwierćfinał powalczy z Dominikiem Koepferem. Niemiec wyeliminował Yoshihito Nishiokę.

Fabio Fognini, turniejowa "szóstka", po dwóch godzinach i 20 minutach walki ograł 4:6, 6:1, 7:5 Philippa Kohlschreibera. Dla Włocha to pierwsze zwycięstwo od 6 marca, gdy w Pucharze Davisa uporał się z Duckiem Hee Lee.

Trzysetową batalię rozegrał również oznaczony numerem ósmym Karen Chaczanow. Rosjanin pokonał 7:6(5), 4:6, 7:5 Jana-Lennarda Struffa, choć w decydującym secie przegrywał już 0:3. Kolejnym rywalem Chaczanowa będzie Dusan Lajović. Serb okazał się lepszy od Adriana Mannarino.

Felix Auger-Aliassime w dwóch setach wygrał z Lorenzo Sonego. W II rundzie Kanadyjczyk zmierzy się z Aleksandrem Bublikiem, "szczęśliwym przegranym" z eliminacji. Kazach, który w drabince zastąpił Diego Schwartzmana, pokonał 6:2, 7:6(5) Alberta Ramosa.