Tenis. ATP Sardynia: Fabio Fognini wycofał się, ma koronawirusa. Porażka Dusana Lajovicia

Fabio Fognini miał pozytywny wynik testu na koronawirusa i wycofał się z turnieju ATP Tour 250 w miejscowości Santa Margherita di Pula na Sardynii. Odpadł rozstawiony z numerem drugim Serb Dusan Lajović.

Fabio Fognini PAP/EPA / FABIO MURRU / Na zdjęciu: Fabio Fognini
Fabio Fognini (ATP 16) został rozstawiony z numerem pierwszym w turnieju na Sardynii. W I rundzie otrzymał wolny los, a w środę miał zmierzyć się z Hiszpanem Roberto Carballesem (ATP 96). Jednak u Włocha wykryty został COVID-19 i musiał wycofać się z imprezy.

W miejsce Fogniniego do głównej drabinki wszedł Danilo Petrović (ATP 166). Serb skorzystał z szansy i pokonał 6:1, 6:4 Carballesa. W trwającym 87 minut meczu tenisista z Belgradu zamienił na przełamanie siedem z 14 szans.

Rozstawiony z numerem drugim Dusan Lajović (ATP 24) przegrał 4:6, 5:7 z Laslo Djere (ATP 74). W ciągu godziny i 42 minut niżej notowany Serb wykorzystał pięć z 14 break pointów. Kolejnym jego rywalem będzie Jiri Vesely (ATP 67), który zwyciężył 6:4, 3:6, 6:1 Lorenzo Sonego (ATP 42) po dwóch godzinach i 14 minutach. Czech zdobył 33 z 43 punktów przy swoim pierwszym podaniu i uzyskał trzy przełamania.

Federico Delbonis (ATP 78) wygrał 5:7, 7:6(5), 6:4 z Pablo Andujarem (ATP 58) po dwóch godzinach i 45 minutach. W niezwykle zaciętej batalii obaj tenisiści uzyskali po pięć przełamań i podzielili się po równo punktami (107-107). Hiszpan popełnił 10 podwójnych błędów, a Argentyńczyk zrobił ich siedem. Andujar był górą w trzech poprzednich ich spotkaniach. W ćwierćfinale Delbonis zmierzy się z Petroviciem.

W środę odbyły się też dwa mecze I rundy. Corentin Moutet (ATP 73) wrócił z 1:3 w pierwszym secie i pokonał 7:6(0), 6:4 Francesa Tiafoe (ATP 61). W trwającym dwie godziny i 22 minuty meczu Francuz zniwelował osiem z 11 break pointów, a sam wykorzystał cztery z 13 okazji na przełamanie. Yannick Hanfmann (ATP 101) wygrał 6:0, 6:4 z Salvatore Caruso (ATP 77). Niemiec zgarnął 24 z 31 punktów przy własnym pierwszym podaniu. Odparł dwa break pointy i cztery razy odebrał serwis rywalowi.

Forte Village Sardegna Open, Santa Margherita di Pula (Włochy)