Tenis. ATP Antwerpia: maratony w półfinale. Alex de Minaur i Ugo Humbert zmierzą się o tytuł

W półfinale turnieju ATP Tour 250 w Antwerpii miały miejsce zażarte trzysetowe batalie. Alex de Minaur wygrał z Grigorem Dimitrowem, a Ugo Humbert obronił cztery piłki meczowe i pokonał Daniela Evansa.

Alex de Minaur PAP/EPA / JASON SZENES / Na zdjęciu: Alex de Minaur
W sobotnich półfinałach imprezy w Antwerpii były wielkie emocje. W finale po maratonach zameldowali się Alex de Minaur (ATP 29) i Ugo Humbert (ATP 38). W niedzielę dojdzie do ich pierwszej konfrontacji.

Rywalem de Minaura był Grigor Dimitrow (ATP 20). Australijczyk zwyciężył Bułgara 7:6(4), 6:7(3), 6:4 po dwóch godzinach i 48 minutach. W pierwszym secie tenisista z Sydney wrócił ze stanu 2:4. W drugiej partii z 2:4 wyszedł na 5:4, ale przegrał ją w tie breaku. W decydującej odsłonie gemy od siódmego do dziewiątego zakończyły się przełamaniem. Przy 5:4 de Minaur utrzymał podanie i za drugą piłką meczową zapewnił sobie awans do finału.

De Minaur zdobył 47 z 66 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Cztery razy został przełamany, a sam wykorzystał pięć z 11 break pointów. Z Dimitrowem zmierzył się po raz drugi. W IV rundzie US Open 2019 wygrał Bułgar 7:5, 6:3, 6:4.

Humbert pokonał 4:6, 7:6(7), 6:4 Daniela Evansa (ATP 35) po trzech godzinach i 12 minutach. W pierwszym secie miały miejsce trzy gemy z rzędu zakończone przełamaniem. Brytyjczyk utrzymał podanie na 4:2 i nie oddał przewagi. Druga partia obfitowała w ogromne emocje. Evans z 0:3 doprowadził do tie breaka, a w nim zmarnował cztery piłki meczowe, z czego trzy przy 6-3. W decydującej odsłonie było tylko jedno przełamanie, które Humbert zdobył już w pierwszym gemie.

Obaj tenisiści zaliczyli po trzy przełamania. Humbert obronił 11 z 14 break pointów. Zdobył o siedem punktów więcej (123-116) od Evansa. Było to ich pierwsze spotkanie.

Humbert wystąpi w drugim finale w głównym cyklu. Na początku obecnego sezonu Francuz triumfował w Auckland. De Minaur ma bilans meczów o tytuł 3-3. Ostatni turniej Australijczyk wygrał w październiku ubiegłego roku w Bazylei.

European Open, Antwerpia (Belgia)
ATP Tour 250, kort twardy w hali, pula nagród 394,8 tys. euro
sobota, 24 października

półfinał gry pojedynczej:

Alex de Minaur (Australia, 8) - Grigor Dimitrow (Bułgaria, 4) 7:6(4), 6:7(3), 6:4
Ugo Humbert (Francja) - Daniel Evans (Wielka Brytania) 4:6, 7:6(7), 6:4