Tenis. ATP Nur-Sułtan: Frances Tiafoe i John Millman w 1/4 finału. Aleksander Bublik zawiódł gospodarzy

Frances Tiafoe bez straty seta pokonał rozstawionego z numerem drugim Miomira Kecmanovicia w II rundzie rozgrywanego na kortach twardych w hali turnieju ATP 250 w Nur-Sułtanie. Odpadł faworyt gospodarzy, Aleksander Bublik.

Marcin Motyka
Frances Tiafoe PAP/EPA / JASON SZENES / Na zdjęciu: Frances Tiafoe
Miomir Kecmanović już po swoim inauguracyjnym meczu pożegnał się z turniejem ATP w Astanie. Rozstawiony z numerem drugim Serb w pojedynku II rundy (w I rundzie miał wolny los) czterokrotnie został przełamany i po 80 minutach rywalizacji przegrał 5:7, 3:6 z Francesem Tiafoe'em.

Tiafoe, który tym samym podwyższył na 2-0 bilans konfrontacji z Kecmanoviciem w głównym cyklu, w ćwierćfinale zmierzy się z Jegorem Gerasimowem. Białorusin w środę zaserwował 14 asów i pokonał 4:6, 6:3, 6:4 Jiriego Vesely'ego, rewanżując się Czechowi za porażkę w tegorocznym finale turnieju w Pune.

John Millman po raz drugi w ciągu kilku dni poradził sobie z Fernando Verdasco. W zeszłym tygodniu w Kolonii wygrał z Hiszpanem 6:4, 6:2, natomiast w środę, w walce o ćwierćfinał Astana Open, zwyciężył 6:3, 6:4, ani razu nie tracąc własnego podania.

Oznaczony numerem czwartym Millman w 1/4 finału stanie naprzeciw Tommy'ego Paula. Amerykanin, turniejowa "siódemka", w ciągu 72 minut rywalizacji oddał zaledwie cztery gemy Radu Albotowi.

Aleksander Bublik sprawił spory zawód miejscowym kibicom. Aktualnie najlepszy tenisista gospodarzy z pierwszego w historii kazachskiego turnieju głównego cyklu odpadł już po premierowym meczu. W środę uległ 3:6, 2:6 Mackenzie'emu McDonaldowi. Amerykanin w II rundzie zmierzy się z Andreasem Seppim.

Jedynym reprezentantem Kazachstanu w II rundzie Astana Open 2020 będzie Michaił Kukuszkin. 32-latek z Nur-Sułtanu po ponad dwuipółgodzinnej batalii w trzech setach okazał się lepszy od Federico Delbonisa. O ćwierćfinał Kukuszkin powalczy z Benoitem Paire'em, turniejową "jedynką".